Sivasspor Oyuncularını Bırakmıyor

Posted by

Ligin ikinci yarısını iyi açmasına rağmen üst üste puan kayıplarıyla 15 günlük araya giren Sivasspor’da tatil bitiminde oynanacak olan Gaziantep FK maçının hazırlıklarına devam ediyor. Kırmızı Beyazlılarda eksiklerin dönmesiyle birlikte daha güçlü bir kadro haline gelmek ve ligin geri kalan kısmında en iyi performansı göstermek hedeflenirken, oyunculara gelen teklifler de basının gündemini meşgul ediyor. Özellikle Max Gradel ile Uğur Çiftçi üzerinde yoğunlaşan tekliflerle alakalı olarak taraftarı meraklandıran Sivasspor’da Başkan Mecnun Otyakmaz konuya son noktayı koydu.

Kesin Karar

Bu sezon Süper Lig’de istediği performansın uzağında kalan ve geçtiğimiz sezon oluşturduğu beklentilerin altında kalan Sivasspor, ligin geri kalan kısmında toparlanmak ve olabilecek en iyi noktada ligi tamamlamayı hedefliyor.

Kırmızı Beyazlıların alametifarikası olarak gösterilen kadro istikrarının oluşmasında oldukça ciddi emeği olan Başkan Mecnun Otyakmaz ve Teknik Direktör Rıza Çalımbay, istişarelerle birlikte takımın nasıl daha iyi olabileceğine dair çalışmalara devam ederken, oyuncular da ara bitiminden sonra oynanacak Gaziantep FK maçına hazırlanıyor.

İç sahada oldukça kuvvetli bir takım olan Gaziantep FK karşısında en iyi performansı göstermek ve ligin geri kalanına iyi bir başlangıç yapmak isteyen Sivasspor’da Uğur Çiftçi ve Max Gradel’e birçok teklif gelirken, Kırmızı Beyazlı taraftarlar da oyuncuların akıbetinin ne olacağını ve takıma transfer yapılıp yapılmayacağını bir hayli merak ediyor.

Konuyla alakalı olarak basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mecnun Otyakmaz, basında çıkan transfer haberlerini konunun muhataplarına sormak gerektiğini belirtirken, iki oyuncunun da kendilerinin oyuncuları olduğunu hatırlattı.

Transfer döneminin yıldızı olan iki oyuncuyu başka bir takıma göndermeyi düşünmediklerini belirten Mecnun Otyakmaz, takımın bütünlüğünü korumak için çalışmalara devam ettiklerini dile getirdi.

Kadroya Ekleme

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’ın üstüne basa basa gerekli olduğunu dile getirdiği transfer konusuyla alakalı olarak da açıklamalarda bulunan Sivasspor Başkanı, Afrika Kupası’na giden oyuncular ve takıma dönecek sakat oyuncularla birlikte daha da güçlü bir takım haline geleceklerini savundu.

Fayçal Fajr ve Max Gradel gibi oyuncularından Afrika Uluslar Kupası’nda mücadele etmeleri nedeniyle uzun bir süre faydalanamayan Sivasspor’da sakat oyuncuların da artmasıyla birlikte özellikle Fenerbahçe maçında ciddi problemler yaşanmıştı.

Bu oyuncuların döneceği vakte kadar geçen süreyi bir geçiş süreci olarak tanımlayan Sivasspor Başkanı, bu süreci en iyi şekilde tamamlayabilmek adına bir futbolcu almayı da planladıklarını dile getirdi.

Sivasspor’da teknik direktör Rıza Çalımbay, özellikle Fenerbahçe maçından önce ve sonra sakatlıkların artışıyla birlikte daralan kadroyla ilgili olarak sitemde bulunmuş ve maçtan önce yaptığı açıklamalarda kariyerinin en zor maçlardan birisine çıkacağını zira orta sahayı kurmakta çok zorlandığını ifade etmişti.

Birçok oyuncusundan sakatlık nedeniyle istikrarlı bir biçimde faydalanamayan Sivas temsilcisinde hangi bölgeye transfer yapılacağına dair bir bilgi verilmedi.