FENERBAHÇE’NİN YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜ KİM OLACAK?

Posted by

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de Türkiye kupası finali sonrasında Portekizli tecrübeli teknik adam Jorge Jesus ile yollarını ayrılmışlardı. 1 yıllık kontrat ile sarı lacivertli takımın başına geçen Portekizli teknik adam süper lig de istenileni yapamamış olsa da Fenerbahçe’ ye uzun yıllar sonra kupa kazandırarak yolları ayrıldı.

Portekizli tecrübeli teknik adam Jorge Jesus sarı lacivertli takımdan ayrılması ardından yerine birçok isim gündeme gelmeye başladı.

Yerli ve yabancı birçok adayın yer aldığı liste de Türk teknik direktör adayları arasında Volkan Demirel ve İsmail Kartal en önemli güçlü isimler olsalar da Abdullah Avcı da liste de kendisine yer buldu.

Yerli ve yabancı birçok adayın yer aldığı liste de Türk teknik direktör adayları arasında başkan Ali Koç ‘Un açıklamalarına bakılır ise Fenerbahçe yi iyi tanıyan isim ile yola devam edeceklerini söylemişti. Fenerbahçe kültüründen gelen futbolculuk yapmışın daha önce de çalışmış kulübü bilen tanıyan isimler ile yola devam etmek istiyorlar.

İsmail Kartal sarı lacivertli takımın genlerini iyi bilen tecrübeli ve en önemlisi süper ligi çok iyi bilen tanıyan birisi olurken yönetim ve Ali Koç ta İsmail Kartal’ dan yana karar vereceklermiş gibi duruyor.

İSMAİL KARTAL FENERBAHÇE’NİN EN ÖNEMLİ TEKNİK DİREKTÖR ADAYI

Sarı lacivertli takımın en önemli teknik direktör adayları arasında yer alan isimlerden birisi olan 62 yasında olan tecrübeli teknik adam İsmail Kartal UEFA – Pro lisans sahip.

Fenerbahçe’ yi iyi tanıyan alt yapısını bilen sıfırdan çıkmış bir teknik adam olarak kariyerinde sarı lacivertli takıma her zaman hizmet etmek için can atan isimlerden birisi.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de 2013 / 14 süper lig şampiyonluğu 2012 / 12 – 2011 / 12 Türkiye Kupası ve 2014 / 15 sezonunda ise Süper Kupa kazandıran son teknik adam oldu.

Fenerbahçe’de başkan Ali Koç ve yönetimin 62 yasında olan tecrübeli teknik adam İsmail Kartal ile kısa bir görüşme yapsalar da deneyimli teknik direktör hac görevini yerine getirmek için kutsal topraklara bulunduğu için transfer süreci bayramdan sonraya kalacak gibi.

ABDULLAH AVCI’ DA BAYRAM SONRASI AÇIKLAMA YAPMASI BEKLENİYOR

Sarı lacivertli takımın teknik direktör adayları arasında yer alan tecrübeli isim Abdullah Avcı ‘ da bayram sonrası konuyla ilgili açıklama yapacağını belirtmişti.

Süper lig de en son Trabzonspor ile şampiyonluk yaşayan tecrübeli teknik adam sarı lacivertli takımı çalıştırmaya da sıcak bakıyor.

Başkan Ali Koç son genel kurul da takımın yeni teknik direktörünün adını ağzından kaçıracak gibi olurken Abdullah Avcı ismi o günden beri daha güçlü konuşuluyor.

Sarı lacivertli taraftarların biraz da tepkisinden dolayı Abdullah Avcı ismini açıklamakta çekiniyor ola bilirler.