İTALYAN KULÜPLERİ GALATASARAY’IN YILDIZININ PEŞİNDE

Posted by

Spor Toto Süper Lig’de 2022 – 23 sezonunu zirvede tamamlayarak 23. Şampiyonluğunu kazanan sarı kırmızılı takım Galatasaray, geride bıraktığımız sezonda kadrosuna yaptığı takviyelerle dünya çapında ses getirmişti.

Sarı kırmızılı takım çok sayıda yıldızı isimi renklerine bağlayarak transfer sezonun da geçtiğimiz sezon en çok konuşulan takımlardan olmuştu.

M. Icardi, gibi dünya yıldızı isimler ile sezon başında kadrosunu güçlendirirken ve devre arasında da boş durmayan sarı kırmızılı takım İtalyan ekibi olan Roma ‘dan kadrosuna kattıkları 23 yasındaki Nicolo Zaniolo transferi büyük ses getirdi.

Devre arasında sarı kırmızılı formayı giyen 23 yasındaki İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo bu sezon kısa süreliğine de olsa göstermiş olduğu performansı ile Avrupa’ da özellikle ülkesinin takımları arasında zaten bilinen bir isim olan golcü için İtalyan takımları yıldız ismin peşine düştüler.

İtalyan ekibi siyah beyazlı takım Juventus sarı kırmızılı formayı giyen 23 yasındaki İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo ile yakından ilgilenmeye devam ediyorlar. Torino temsilcisi ilk olarak 15 milyon Euro artı bir oyuncu teklifini Galatasaray’a itse de sarı kırmızılı takım 35 Milyon Euro serbest kalma maddesinden dışarı çıkmak istemiyor.

Bir diğer İtalyan ekibi ise Milan Nicolo Zaniolo’ yu kadrosuna katmak için çabalıyorlar.

JUVENTUS VE MİLAN NİCOLU ZANİOLO’ YU İSTİYOR

İtalya’ nın güçlü ekiplerinden olan Juventus ve Milan sarı kırmızılı formayı giyen 23 yasındaki İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo ile yakından ilgilenmeye devam ediyorlar.

İtalyan devi Juventus Nicolo Zaniolo için sarı kırmızılı takıma Weston McKennie + 15 Milyon Euro teklifini iletse de Galatasaray 35 Milyon Euro serbest kalma maddesinden dışarı çıkmak istemiyor.

Milan’ ın ise henüz sarı kırmızılı takıma net bir teklif de bulunmadığı bilinse de Galatasaray ‘ın 35 Milyon Euro serbest kalma maddesinden dışarı çıkmak istememesinden dolayı bu transfer de Milan ekonomik açıdan düşünüyorlar.

Juventus çok ciddi olarak tekliflerine ve ısrarına devam etse de Galatasaray ‘ da oyuncusunu bir sezon daha elinde tutarak gelecek yıl daha yüksek bir bonservis bedeli ile elinden çıkarmak istiyorlar.

Sarı kırmızılı takımın yatırım olarak gördüğü Nicolo Zaniolo’ yu 15 Milyon Euro ‘ya Roma ‘dan alırken henüz bir ödemede yapmadılar.

NİCOLO ZANİOLO BU SEZON SARI KIRMIZILI FORMA İLE NE YAPTI?

Sarı kırmızılı takımın devre arası transfer döneminde Roma’ dan kadrosuna kattığı 23 yasındaki İtalyan yıldız Nicolo Zaniolo kısa sürede çok iyi bir uyum ile takımın önemli bir parçası oldu.

Bu sezon sarı kırmızılı forma ile 11 karşılaşmada süre alan genç golcü 5 gol 1 asist ile sezonu tamamladı.

Galatasaray’ da ki performansı sonrasında ise yeniden İtalya A Milli takımına da davet edilen yıldız isim bundan sonra önü açık.