Galatasaray Aradığı Golcüyü Portekiz’de Buldu

Posted by

Sezonu şampiyon tamamlayan sarı kırmızılı takım Galatasaray, Şampiyonlar Ligi kadrosu kurmak adına transferde düğmeye bastılar.

Hücum bölgesi için elinde golcü oyuncusu kalmayan sarı kırmızılılar yoğun mesaisini golcü arayışlarına harcıyorlar. Bu sezon başında yıldız ve güçlü isimler ile kadrosunu güçlendiren sarı kırmızılı takım yoğun bir transfer süreci içinde çalışmalarına devam ediyorlar.

Sarı kırmızılı takımın bu sezon ki ilk planı ellerinde ki kadroyu korumak isteyen ancak oyuncularına da gelen teklifler sonunda transfer çalışmalarına devam eden Galatasaray kadrosunu güçlendirmeye devam etmek isteseler de henüz net bir biten transfer haberi gelmedi.

Hücum da takımın bu sezon ki yıldızı Arjantinli M. Icardi transferinde sonuç alınamaması halinde golcü arayışlarına yoğun bir sekil de devam ediyorlar.

Kadrosunda yer alan sarı kırmızılı takım sözleşmesi biten Bafetimbi Gomis ile yollar ayrılırken, diğer golcüsü Mostafa Mohamed’ i de Nantes’ e kaptıran sarı kırmızılı takım da golcü oyuncu kalmadı.

Süper ligin başlamasına kısa süre kalmasına rağmen ondan öncesinde devler liginde gruplara kala bilmek adına 6 tane önemli karşılaşmaya çıkacaklar. Bu karşılaşmalarda golcü oyuncusu olmadan çıkmak sarı kırmızılı zorlayacağı gibi takımın hazırlık kampında da yer almaması işleri geciktire bilir.

Tüm çabası ile golcü arayışlarına devam eden sarı kırmızılı takım da sürpriz bir isim de gündeme gelmiş durumda.

Portekiz Ligi takımı olan Braga’da forma giyen 26 yasındaki Fransız golcü Simon Banza‘ yı listesine dahil eden Galatasaray görüşmelerine devam ediyor.

ELEMELERDE 1 GOLCÜ OLMASI GEREKİYOR

Bu sezonu şampiyon olarak tamamlayan sarı kırmızılı takım devler liginde gruplara kalmak için 6 karşılaşmadan da kazanarak çıkması gerekiyor.

Rakiplerinin zorluk derecesi çok az olsa da işlerini şansa bırakmaması gereken sarı kırmızılı takımın kadrosuna çok acil olarak ilk hedefleri golcü transferi olacak.

Sarı kırmızılı takımın ilk hedefi Paris Saint Germain’den kiralanan Mauro Icardi‘nin takımda kalmasını sağlamak olsa da o iş Temmuz sonu Ağustos basını bulacak gibi. Mohamed ve Gomis’in de ayrılığıyla forvet transferine odaklanan Aslan, o mevkiye Icardi’nin dışında başka transfer de yapmayı planlıyorlar.

Listede birçok isim olsa da yeni olarak Portekiz Ligi takımı olan Braga’da forma giyen 26 yasındaki Fransız golcü Simon Banza’ yı listesine dahil eden Galatasaray oyuncuyu değerlendirmeye başladı.

SİMONA BANZA KARİYERİ NASIL?

Portekiz Ligi takımı olan Braga’da forma giyen 26 yasındaki Fransız golcü Simon Banza kariyerinde Lens, Beziers, Petange, Famalicao ve Braga takımlarında forma giydi.

Simon Banza’nın Portekiz kulübü ile sözleşmesi Haziran 2027’de sona ererken tecrübeli golcünün güncel piyasa değeri ise 8 Milyon Euro civarında.

Bu sezon Portekiz Ligi takımı olan Braga ile 47 karşılaşmada süre alan golcü isim 14 gol 6 asist ile sezonu tamamladı.