SÜPER LİG’DE YENİ SEZON ÖNCESİNDE GAZİANTEP FK NE DURUMDA?

Posted by

Süper ligin önemli takımlarından birisi olan Gaziantep FK geçen sezon ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında ligden çekilmek zorunda kalmıştı.

Yeni sezon öncesin Gaziantep FK ‘ da ilk önce belli olması gereken teknik adamın kimin olacağıydı ki onu da kısa süre önce yeni sezon başlamadan öğrenmiş olduk.

Gaziantep FK’ da transfer süreci de en yoğun olarak devam eden süreçlerden birisi olmuş durumda diye bilirim. Deprem felaketi sonrasında oyuncularının bazıların farklı takımlara süre alması için kiralık olarak gönderirken bazıları ile de tamamen yol ayrımına gitmek zorunda kaldılar.

Öte yandan Gaziantep FK ‘ da yeni sezon öncesinde de yeni başkan seçilerek yeni bir yol haritası belirlenmiş oldu.

YENİ SEZON HAZIRLIKLARINA START VERİLDİ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gaziantep Futbol Kulübü, 2023-2024 sezonu hazırlıklarına tesislerinde yaptığı ilk antrenmanla başladılar.

41 yaşındaki teknik adam Erdal Güneş ile yeni sezon hazırlıklarına devam eden Gaziantep FK ‘ da başkan Memik Yılmaz da yer aldı.

Transfer tahtası kapalı olan Gaziantep Fk ‘ da ilk olarak yeni başkan takımın transfer tahtasını açarak eksik olan futbolcuları alarak iyi bir takım kurmak istiyorlar.

Elindeki oyuncuları ile antrenmanlara devam eden Gaziantep FK İzinli olan futbolcular Papy Djilobodji, Günay Güvenç, Lazar Markovic, Arda Kızıldağ, Alexandru Maxim, Furkan Soyalp, Mustafa Eskihellaç ve Ekrem Kılıçarslan daha sonra takıma katılacaklar.

GAZİANTEP FK’ DA YENİ BAŞKAN MEMİK YILMAZ OLDU

 Süper Lig ekiplerinden olan Gaziantep FK’da tek liste ile gerçekleştirilen kongrede Memik Yılmaz başkan seçildi.

Ülkemiz de yaşanan 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında Süper Lig ekiplerinden olan Gaziantep FK, ligden çekilmişti.

Kulüpteki bazı futbolcular kiralık olarak başka takımlara gönderilirken, Gaziantep FK’da yeni başkan Memik Yılmaz yönetim kurmak için görevlendirildi.

Gaziantep Futbol Kulübü, olağanüstü kongre kararı almasının ardından tek liste ile girilen seçimde yeni başkan olarak Memik Yılmaz resmen başkan oldu. Ayrıca, kongrede yeni yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri ile yeni denetim kurulu asil ve yedek üyeleri de seçilerek belirlenmiş oldu.

GAZİANTEP FK’ DA YENİ TEKNİK ADAM ERDAL GÜNEŞ OLDU

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gaziantep FK, yeni sezon öncesinde takımın yeni teknik direktörü belli oldu.

Gaziantep FK’ da uzun yıllar farklı görevler de takımı ile yan yana olan 41 yaşındaki teknik adam Erdal Güneş ile 2 yıllık anlaşmaya vardılar.

Erdal Güneş aktif futbolculuk kariyerinde kaptanlık yaparak büyük hizmetlerde bulunan kulübünde sonrasında son altı sezonda ise antrenör olarak görev yaparak hizmetlerine devam etti. Süper Lig’de oynadığı son üç maçında teknik sorumlu olarak görev yapan Erdal Güneş ile birlikte iki galibiyet almayı başaran Gaziantep FK yeniden genç teknik adam ile gelecek sezonda yola devam edecekler.