Galatasaray Genç Yetenek Avına Başladı

Posted by

Spor Toto Süper Lig’de mutlu sona ulaşan sarı kırmızılı takım Galatasaray, gelecek sezon kadrosunu güçlendirmek için kolları sıvadılar.

Yoğun bir yaz transfer süreci geçirecek olan sarı kırmızılı takım kadrosunu tecrübeli isimler kadar genç ve potansiyeli yüksek isimler ile de güçlendirmek istiyorlar.

Yıldız transferlerini çok iyi yapan sarı kırmızılı takımın gelecek sezon ki bir diğer önceliği ise genç ve potansiyeli olan sonraki satısından gelir elde ede bilecekleri isimler ile görüşmelere takip etmeye başladılar.

Bu genç isimler için ise sarı kırmızılı takımın Scout ekibi didik didik takip ettiği ligler de oyuncuları analizlerini ortaya koyarak teknik heyet ile raporlarını paylaşmaya devam ediyorlar.

Genç yetenekler için bu kez rotasını Güney Amerika’ya çeviren sarı kırmızılılar, Paraguay’ın genç yıldızı Diego Gomez’ i listesine aldılar. Kariyerinin henüz başında olan 20 yasındaki genç oyuncu Diego Gomez Scout ekibinin dikkatinden kaçmayan isimlerden sadece birisi oldu.

Sarı kırmızılı takımı bu transfer de zorlayacak iki etken var. 20 yasındaki genç oyuncu Diego Gomez dil problemi ile beraber oyuncuyu transfer etmek isteyen Atletico Mineiro ve Palmeiras’ın da Paraguaylı futbolcuyu takip ettiği ortaya çıktı. Galatasaray‘ın bu transferi takip edeceği gerekir ise genç ismi kadrosuna katıp sonrasında kiralık olarak Avrupa da daha fazla süre alacağı bir takıma göndermek gibi planları da devam ediyor.

DİEGO GOMEZ KİMDİR?

Sarı kırmızılı takım bu yaz transfer sezonun da kadrosunu güçlendirmek için tecrübeli isimlerin yanı sıra genç potansiyeli yüksek isimleri de yakından takip ediyorlar.

Genç yetenekler için bu kez rotasını Güney Amerika’ya çeviren sarı kırmızılılar, Paraguay’ın genç yıldızı 20 yasındaki Diego Gomez‘ i listesine aldılar.

Futbol kariyerinin başında olan 20 yasındaki genç oyuncu Libertad alt yapısında futbola başladı.

Libertad’ da forma giymeye devam eden genç yıldızı 20 yasındaki Diego Gomez Orta sahanın merkezinde forma giyiyor.

Bu sezon Libertad formasıyla 20 maça çıkıp, 4 gol 2 asist kaydeden genç ismin güncel piyasa değeri 2 milyon Euro civarında görünse de bu fiyat biraz fazla gibi.

GALATASARAY BU TRANSFERDE RAKİPLERİ VAR

Sarı kırmızılı takımın peşinde olduğu ve uzun süredir de aslında takip ettiği isimlerden birisi olan Libertad’ da forması giyen genç yıldızı 20 yasındaki Diego Gomez başka takımların da listesinde.

20 yasındaki genç oyuncu Diego Gomez dil problemi ile beraber oyuncuyu transfer etmek isteyen başka takımlar Atletico Mineiro ve Palmeiras’ın da futbolcuyu takip ettiği ortaya çıktı. Dil problemi çok yaşandığı için özellikle geçen sezon Rumen oyuncu Olimpiu Morutan’ da çok yaşamışlardı.

Sarı kırmızılı takımın oyuncuyu satın aldıktan sonra büyük olasılık ile alt yapı veya Avrupa ‘ da başka bir takıma göndererek gelişimini orada sağlamasından sonra elinden çıkarmak isteyeceği isimlerden birisi olacak.