GALATASARAY’ IN ŞAMPİYONLAR LİGİN’DE KURA ÇEKİMİ BELLİ OLDU

Posted by

Süper Lig sezonunu şampiyon tamamlayan ve UEFA Şampiyonlar Ligi’ne 2. ön eleme turundan dahil olacak olan sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın devler ligindeki rakipleri belli oldu.

UEFA Şampiyonlar Ligi 2023 / 24 sezonu 2. ön eleme turu kura çekimi bugün İsviçre’nin Nyon kentinde gerçekleşti.

Sarı Kırmızılı takımın, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turundaki rakibi FK Zalgiris Vilnius ( Litvanya )  ve FC Struga ( Makedonya ) eşleşmesinin galibi ile karşı karşıya gelecekler.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray‘ın yer aldığı Şampiyonlar Ligi 2. Tur maçları 25 ve 26 Temmuz; rövanş karşılaşmaları ise 1 ve 2 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

ZALGİRİS VE STRUGA RAKİPLERİMİZİ TANIYALIM

Sarı kırmızılı takımın UEFA Şampiyonlar Ligi 2023 / 24 sezonu 2. ön eleme turunda ilk rakiplerinden birisi Kuzey Makedonya takımı Struga geçtiğimiz sezon ligi 10 puan farkla şampiyon olarak tamamladı.

Kuzey Makedonya takımının en değerli oyuncusu 300 bin Euro değerindeki orta saha oyuncuları Besmir Bojku ve Hogab Ukpa oldu. Takımın güncel toplam piyasa değeri ise 4 Milyon Euro üzerinde. Maçlarını Gradska Plaža Stadyumunda 500 kişilik kapasiteli stadyumda oynuyorlar.

FC Struga takımının başında 63 yaşındaki Arnavut teknik adam Shpetim Duro yer alıyor.

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu’ndaki muhtemel diğer rakibi ise Litvanya ekibi olan FK Zalgiris Vilnius oldu. Kadro değeri 8 Milyon Euro civarında olan takımı 21 Ocak 2021 tarihinden bu yana 57 yaşındaki Kazakistanlı teknik adam Vladimir Cheburin teknik direktörlüğünü yapıyor. Litvanya ekibinin en değerli oyuncuları stoper Nassim Hnid, orta alan oyuncusu Yuriy Kendysh ve sol bek Joel Bopescu.

Litvanya 1. liginde mücadele eden FK Zalgiris Vilnius takımı sezonu 37 puan ile 3. Sırada tamamladı.

Her iki takıma da bakıldığında sarı kırmızılı takım Galatasaray için oldukça kolay rakipler olacak.

İlk turu rahat ve farklı geçmesi beklenen sarı kırmızılı takım sezon öncesinde de hazırlık maçı tadında devler ligi için iki ön eleme maçı oynayacak.

GALATASARAY’ IN DİŞİNE GÖRE RAKİPLER GELDİ

Süper Lig’de 23. Kez şampiyon olup Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı kazanan sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın ön elemedeki ilk rakibi belli oldu.

Sarı kırmızılı takım sezonu şampiyon olarak tamamlayarak hedeflerine ulaşan Galatasaray’ da artık gözler şampiyonlar liginde olacak. Turnuvaya ikinci ön eleme turundan katılacak.

Sarı Kırmızılı takımın, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turundaki rakibi FK Zalgiris Vilnius ( Litvanya )  ve FC Struga ( Makedonya ) eşleşmesinin galibi ile karşı karşıya gelecekler.

Sarı Kırmızılı ekip, eğer ikinci turu geçerse 3. tura kalıyor. Üçüncü tur kuraları 7 Ağustos tarihinde çekilecek. Çekilecek kurada Galatasaray’ın elemeyi geçecekse rakibi de belli olacak.