Gaziantep FK Yoluna Erdal Güneş ile Devam Ediyor

Posted by

6 Şubat 2023 günü Türkiye tarihine geçti. Ülkemiz söz konusu günde tarihinin en büyük felaketi ile karşıya kaldı. On şehri doğrudan etkileyen bu felaket insanoğlunun ne kadar çaresiz olduğunu göstermesi açısından çok güzel bir örnek idi. Depremde 50 bini aşkın insanın hayatını kaybetmesi bu felaketin boyutlarını gösteren en önemli detaydı.

Gaziantep bu depremde büyük hasar gördü. Islahiye ilçesinde büyük kayıplar verildi. Süper Lig’de mücadele eden Gaziantep FK deprem felaketinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulunarak ligden çekilmeyi talep etti. TFF; hem Hatayspor’un hem de Gaziantep FK’nın söz konusu taleplerini kabul etti. Ancak, her iki takımın da 2023 – 2024 sezonunda Süper Lig’de olacaklarının altını çizmeliyiz.

41 Yaşındaki Teknik Adam ile 30 Haziran 2025 Tarihine Kadar Sözleşme İmzalandı

Erdal Güneş eski futbolcu! Gaziantepspor altyapısından yetişti. Yıllar içerisinde farklı kulüplerde forma giyse de futbolu 2017 yılında o dönemki adıyla Gazişehir FK’da bıraktı. 1.84 boyundaki isim futbolculuğu döneminde ön libero olarak görev yapıyordu. Erdal Güneş futbolculuk kariyerine son vermesinin ardından yardımcı antrenör olarak çalışmaya başladı. 2017 yılının Temmuz ayında Gazişehir FK’da görev alarak kariyerine adım attı. Söz konusu görevi 6 Şubat depremine kadar sürdürüyordu.

Gaziantep FK sezona Erol Bulut ile başlamıştı. Ancak, alınan kötü sonuçlardan dolayı deneyimli teknik adam ile yollar ayrılmıştı. Gaziantep FK yönetimi Erol Bulut’un ayrılığının ardından takımı yardımcı antrenör Erdal Güneş’e emanet etmişti. Gaziantep FK’nın 28 Ocak 2023 günü deplasmanda Ankaragücü ile karşılaştığı ve 2-0 kazandığı maçta takımın başında Erdal Güneş vardı. 1 Şubat 2023 günü Gaziantep FK – Hatayspor maçını 4-1 kazanan kırmızı siyahlı takımda Erdal Güneş’in başarısı dikkat çekmeye başlamıştı. Gaziantep FK son olarak 4 Şubat 2023 Cumartesi günü deplasmanda Antalyaspor’a 1-0 yenilmişti. Bu maçın ardından iki gün sonra deprem felaketi yaşandı.

Gaziantep FK yönetimi genç teknik adamın deprem öncesinde takımın başında iyi bir performans gösterdiğine kanaat getirerek yola onunla devam etmeye karar verdi. Erdal Güneş ile 30 Haziran 2025 tarihine kadar sözleşme imzalandı. Bir başka deyişle, 2023 – 2024 sezonunda Gaziantep FK’nın başında Erdal Güneş olacak.

Kiralık Oyuncular Takıma Geri Dönecekler

Gaziantep FK yönetimi TFF’nin ligden çekilme kararına onay vermesinin ardından oyuncularını farklı Süper Lig kulüplerine kiraladı. O isimlerden birisi de Alexandru Maxim oldu. 1990 doğumlu oyuncu sezonun ikinci yarısı için Beşiktaş’a kiralandı. Ancak, Rumen oyuncu Beşiktaş’ta çok fazla süre alamadı. Oynadığı maçlarda da Şenol Güneş’in gözüne giremedi. Deneyimli oyuncu önümüzdeki sezon yüksek ihtimalle Gaziantep FK’da forma giyecek.

Kasımpaşa’ya kiralanan Papy Djilobodji ve Günay Güvenç’in durumları belirsiz! Her iki oyuncunun Gaziantep FK’ya dönme ihtimalleri bulunuyor.