Mecnun Odyakmaz Kamuoyuna Seslendi

Posted by

Spor Toto Süper Lig’de 3 puana hasret 4 hafta geçiren Demir Grup Sivasspor’da Başkan Mecnun Odyakmaz kamuoyuna seslendi

Sahasında Spor Toto Süper Lig’in son sırasındaki Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’u ağırlayan Rıza Çalımbay’ın öğrencileri, Sivas’ta maçı izlemeye gelen taraftarlara 2 – 1’lik bir galibiyet hediye etmişti.

Özellikle Spor Toto Süper Lig 24. Hafta’da Gaziantep FK karşısında alınan ağır mağlubiyetten sonra çok üzülen taraftarına böylece biraz olsun teselli veren ekibimizde, Başkan Mecnun Odyakmaz önemli açıklamalarda bulundu.

Mecnun Odyakmaz Taraftara Mesaj Verdi

Demir Grup Sivasspor’u yıllardır belirli bir çizgide ve istikrarda yöneten Başkan Mecnun Odyakmaz, Ocak transfer döneminde herhangi bir hamle yapmamıştı.

Taraftarların daima transfer istediği ve adeta transfer öğüten ülke futbolunda haliyle bu hamle bazı taraftarlardan tepki aldı.

Buna karşın Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz, bu kesimlerle aynı görüşte olmadığını açıkça ifade etti.

Özellikle sosyal medyada takımda eksikler olduğunun ve bu eksiklerin transferle giderilmesi gerektiğinin konuşulduğunu söyleyen başkan bunu tabiri caizse bir illüzyon olarak değerlendirdi.

Aslında Başkan Odyakmaz’ın bu söyledikleri sadece Demir Grup Sivasspor için geçerli değildi. Türkiye’deki futbol iklimine baktığımızda her transfer döneminde bu tip galeyanların yaşanmasına hepimiz alışığız.

Öyle ki taraftarlardan bir kesim, takımın ve oyuncunun kim olduğuna bakmaksızın sadece transfer istiyor. Yeni oyuncuların takıma mutlaka katkı yapacağını düşünenler çoğunlukla birkaç hafta sonra hayal kırıklığı ile eski emektar oyuncularına sarılıyorlar.

Başkan Odyakmaz tam bu noktada taraftarlara seslenerek takımdaki oyuncuların performanslarını arttırmanın, yeni isimleri takıma katmaktan hem daha tasarruflu hem de daha makul olduğuna inandığını söyledi.

Sivasspor İçin Herkes Elini Taşın Altına Koysun

sivasspor

Demir Grup Sivasspor’un Spor Toto Süper Lig’de uzun yıllardır sürdürdüğü çok takdire şayan bir çizgisi var. Teknik direktör Rıza Çalımbay önderliğinde deyim yerindeyse tam bir “antrenör takımına” dönüşen Kırmızı Beyazlılar, bu ligin olmazsa olmazlarından.

Spor Toto Süper Lig’deki en zor deplasman olarak gösterilen Sivas deplasmanı, takımın oyuncuları değiştirdiğinde dahi aynı kalan oyun karakteri ve asla pes etmeyen kimliğiyle bu takımın futbolseverler için yeri apayrı.

Hal böyleyken her sezon başında Demir Grup Sivasspor’un şampiyonluğa oynayıp oynayamayacağını tartışan kişilerin sayısı da az değil. Ancak elbette şampiyonluk yarışı dendiğinde, mali güç çok büyük önem arz ediyor.

Bu noktada da iş Demir Grup Sivasspor Yönetim Kurulu kadar Sivas şehrinin ileri gelen iş insanlarına kalıyor. Hafta içinde yaptığı açıklamalarla bu yönde de mesajlar veren Başkan Odyakmaz, Sivas şehrinin öne çıkan sanayici ve iş insanlarına kulübe destek vermeleri yönünde de çağrı yaptı.

Bu çağrılar taraftarlardan ve şehirden ne kadar karşılık bulabilir bilinmez ama her şeye rağmen teknik direktör Rıza Çalımbay önderliğinde, Max Gradel başta olmak üzere yıldızlarıyla Demir Grup Sivasspor Spor Toto Süper Lig’in en güzel renklerinden olmayı sürdürecek ve taraftarlarını mutlu etmeye uğraşacak.