Rıza Çalımbay Taraftarı Tribünlere Davet Etti

Posted by

Teknik direktör Rıza Çalımbay önderliğinde bu sezon gösterdiği istikrarsız performansla taraftarlarını üzen Demir Grup Sivasspor, toparlanmak istiyor.

Geçtiğimiz haftada sahasında Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’u konuk eden ve teknik direktör Adem Büyük’ün ilk deneyiminde onu Sivas’tan eli boş gönderen Demir Grup Sivasspor, 3 puan hasretini bitirmişti.

Buna karşın Spor Toto Süper Lig’de bu sezonun açık ara en kötü takımı olarak gösterilen Öznur Kablo Yeni Malatyaspor karşısında oynanan oyun bazı taraftarları tatmin etmemişti.

Teknik direktör Rıza Çalımbay önderliğindeki takımımız Spor Toto Süper Lig’de istikrarsız giderken, mücadele ettiği bir diğer kulvarda yoluna devam etti.

Ziraat Türkiye Kupası’nda şu ana kadar MKE Ankaragücü ve Royal Hastanesi Bandırmaspor’u eleyerek devam eden Yiğidolar, bir sonraki turda Vava Cars Fatih Karagümrük’ün rakibi olmuştu.

Demir Grup Sivasspor, Avrupa bileti için çok büyük öneme sahip olan Ziraat Türkiye Kupası’nda da finali hedeflediği için bu taraftarlarca sevinçle karşılanmıştı.

Mecnun Odyakmaz Şehre Seslenmişti

Demir Grup Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda şehirden ve taraftarlardan destek istemişti.

Zira Yiğidolar, bugün eğer Spor Toto Süper Lig’in marka değeri en yüksek kulüplerinden biri olduysa bunu kendi başına başarmadı.

Sivas şehrinin büyük desteği ve taraftarlarının takıma sahip çıkmasıyla, Türkiye’nin en zor deplasmanı hüviyetini kazanan Yiğidolar bu geleneğini devam ettirmek istiyor.

Demir Grup Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz da bu düşünceye paralel olarak hatırlanacağı üzere şehrin ileri gelenlerinden kulübe destek olunmasını rica etmişti. Çünkü özellikle pandemi dönemi hayatın her alanını etkilediği gibi futbol kulüplerini de çok etkiledi.

Maç günü gelirlerinden uzun süre mahrum kalan takımlar, bunun üzerine yayıncı kuruluştan da taahhüt edilen parayı alamamışlardı. Bu da haliyle hemen her kulübü ekonomik bir dar boğaza soktu.

İşte tam da bu sebeple şimdi Sivas şehrinin, harekete geçmesinin tam da zamanı. Şehir, yıllarca kendisini gururla temsil eden Demir Grup Sivasspor’a ve onun futbolcularına sahip çıkıp bu zor günlerde elini taşın altına koymalı.

Rıza Çalımbay Taraftarları Stadyuma Çağırdı

rıza çalımbay

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay da tıpkı başkan gibi taraftarlara seslendi ve destek istedi.

Özellikle son oynanan Öznur Kablo Yeni Malatyaspor karşılaşmasında taraftarların oyuncuları Koray Altınay’ı ıslıklamaları, teknik direktörümüz Rıza Çalımbay tarafından tepkiyle karşılandı.

Oyuncunun o maçta zorunluluktan dolayı kendi mevkiisi olmayan başka bir yerde oynadığını söyleyen tecrübeli çalıştırıcı, bu yüzden oyuncunun hatalarının mazur görülmesi gerektiğini ifade etti.

Demir Grup Sivasspor’un Spor Toto Süper Lig’de uzun yıllardır taraftarının desteğiyle mücadele ettiğini hatırlatan Çalımbay, Sivassporlulardan daha fazla destek istedi.

Pandemi sonrasında tribünlerde kalan boşlukların takıma olumsuz yansıdığı ortadayken, şimdi Sivasspor’un büyük taraftarına düşen tek bir koltuk bile boş kalmayacak şekilde tribünleri doldurmak.

Çünkü Demir Grup Sivasspor’un bütün oyuncuları seyircinin desteğiyle birlikte olduklarından çok daha iyi oyunculara dönüşebiliyorlar.