Rıza Çalımbay Transfer Yapmaları Gerektiğini Vurguladı

Posted by

Süper Lig’te 37 puanla zirveye oturan Demir Grup Sivasspor’un teknik direktörü Rıza Çalımbay takımda transferlere ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Malatyaspor’dan Guilherme’yi transfer etmeyi istediği hakkındaki söylentilere ise Çalımbay, ”öyle bir şey yok, sizden duyuyorum.” şeklinde cevap verdi.

Sivasspor 2019-2020 sezonu Süper Lig maçları için Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek. Takım, Beşiktaş maçı için idman öncesinde Çalımbay açıklamalarda bulundu.

”Beşiktaş Maçı Kolay Bir Maç Değil”

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay idman öncesi yaptığı açıklamalarında “Ligin ilk maçını oynayacağız. Nasıl ilk yarıda çok iyi bir grafik çizdiysek aynı şekilde devam etmek istiyoruz. Hatta üstün çıkmak istiyoruz. Zaman zaman sıkıntılar yaşasak da çok iyi başladık kupa maçıyla. Kupa maçındaki net galibiyet bize moral açısından iyi oldu. Beşiktaş maçı kolay bir maç değil. 2 takım için de çok çok önemli bir maç. Bizim tek sıkıntımız, bu maça sıkıntılı gideceğiz. Sakatlarımız var. Hem de cezalı arkadaşımız var. Biraz öncede Kone antrenmanı bıraktı. İyi atlatmamız gerekiyor. Zor bir maç. Beşiktaş’la İstanbul’da oynamak çok zordur. Biz de iyi şeyler yapmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. 3 ihtimalli bir maç oynayacağız. Tek düşüncemiz ilk yarıda oynadığımız oyunlara devam etmek.” ifadelerine yer verdi.

”Çok Uğraştık Ama İstediğimiz Şekilde Oyuncu Bulamadık”

Kırmızı beyazlı takımdaki sakatlıklarla ilgili de konuşan Çalımbay “Hugo ve Rybalka’dan bu sene bize fayda gelmez. İkisi de sakatlık yaşadılar. Eski sakatlıkları nüksetti ikisinin de. Yani çok zor. Rybalka donduruldu, Hugo ile de görüşüyorlar, o da büyük ihtimalle öyle olacak. Bizim tek istediğimiz takviye yapmak. Bir an önce yapmalıyız. Ona uğraşıyoruz. Yetiştirmeye çalıştık, çok uğraştık ama istediğimiz şekilde oyuncu bulamadık. Araştırmalarımız devam ediyor ama inşallah en kısa sürede de onu bitireceğiz. Hakikaten şu anda ihtiyacımız var. Fernando’nun 4-6 haftayı bulur düzelmesi. Belki daha fazla bulabilir. Onun için orada da sıkıntı yaşayacağız. Hepsini yönetimle tekrar görüşeceğiz, ona göre takviye yapmaya çalışacağız.” şeklinde konuştu.