Sivasspor Taraftarlarıyla Moral Topladı

Posted by

Süper Lig 2019 – 2020 sezonunun ilk yarısında Demir Grup Sivasspor’un iç sahadaki maçlarını 11 bin 383 seyirci izledi.

Süper Lig’in birincisi Demir Grup Sivasspor taraftarlarının desteği ile moral yükseltti. Sivasspor maçlarını UEFA kriterlerine uygun 27 bin 532 kişi kapasiteli yeni 4 Eylül Stadı’nda oynuyor. Süper Lig’te 17 haftanın ilk yarısında Sivasspor, 4 Eylül Stadı’nda 9 maça çıktı. Sivassporu kendi evinde 102 bin 445 biletli taraftarı izleyerek destekledi. 4 Eylül Stadı tribünleri, Süper Lig’in 15. haftasında Sivasspor’un Fenerbahçe’yi 3 – 1 iki farkla yendiği maçta Sivasspor tam 21 bin 214 taraftara sahipti. Bu da şimdiye kadarki en fazla seyirci miktarı. En yüksek taraftarı Fenerbahçe maçında toplayan Sivasspor, Süper Lig boyunca sahip olduğu en az taraftar Antalyaspor maçında tribünlerdeydi. Sivasspor’u desteklemeye gelen en az seyirci sayısı ise 7 bin 600.

Sivasspor Seyirci Ortalaması Arttı

Süper Lig’te birinci konumdaki Sivasspor lig boyunca sergilediği maçlarda oldukça başarılıydı. Bu sezon Sivasspor, seyirci ortalamasını geçen sezona göre yüzde 13.6 arttırdı. Sivasspor’un evi olan 4 Eylül Stadı’nda 2018-2019 sezonun ilk 17 haftasında 9 maç oynandı. Kırmızı beyazlı takımı 9 maçta seyreden toplam izleyici sayısı ise tam 90 bin 128. Geçen sezon aynı dönemde Süper Lig’in ilk yarısında yine 9 maç gerçekleştiren Sivasspor 10 bin 14 seyirci tarafından desteklendi. 2019 – 2020 Süper Lig sezonunun ortalama seyircisi ise 11 bin 383.

Süper Lig’te İkinci Yarı

Süper Lig’te fırtına gibi esen Sivasspor, ilk yarı boyunca taraftarlarının yüzünü güldürdü. Lig’in ikinci yarısında Sivasspor’da Beşiktaş maçına katılamayacak cezalı ve sakat oyuncular ise yönetimi düşündürüyor. Cezalı olan Mert Hakan Yandaş önümüzdeki maçta yer alamayacak. Bununla birlikte tedavileri devam etmekte olan defans oyuncusu Aaron Appindangoye ve Marcelo Goiano, orta saha oyuncusu Emre Kılınç ve forvet oyuncusu Fernando sakatlıkları sebebi ile ligin ikinci yarısında oynayamayacak. Süper Lig’te zirveye oturan Sivasspor, birincilikten inmeyi düşünmüyor. Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın ilk 11’de kimi oynatacağı ise merak konusu.