Sivasspor Futbol Takımı

Rıza Çalımbay’dan Açıklama

Posted by

Koronavirüs nedeniyle liglere ara verilmesinde sonra açıklama yapan Sivasspor Futbol Takımı Teknik Direktörü olan Rıza Çalımbay, ilginç bir çıkış yaptı. Çalımbay; Ligleri bitirme tavsiyesinde bulunarak; bu sene ligler oynanmıyor diyelim, dedi.

Yayıncı kuruluş aracılığıyla açıklamalarda bulunan Çalımbay; futbolcuların kafalarının oyunda olmadığından söz ederek; onların da tedirgin olduklarını ifade etti. Şuan için en önemli sorunun bu olduğunu ifade eden Sivasspor’un teknik direktörü; bu sene ligler oynanmıyor, diyelim önerisinde bulundu.

Ligleri Şimdi Bitirelim!

Sivasspor Futbol Takımı Teknik Direktörü Rıza Çalımbay; Ligleri şimdiden bitirelim, şeklinde bir açıklama yaptı. Gözlem yaptığı kadarıyla takımı ve şehriyle alakalı bilgiler de paylaşan başarılı teknik adam; liglerin bitmesini önerdi.

Oyuncu arkadaşların kafalarının futbolda olmadığından söz eden Rıza Çalımbay; futbolculara antrenman programı verdiklerini de ifade etti. Futbolcularının inanılmaz bir şekilde uyum sağladıklarını açıklayan ünlü teknik adam; doktorların söylediklerine de futbolcuların uyduklarını ifade etti.

Rıza Çalımbay; ligin şimdiden bitirilmesi gerektiğini düşündüğünü ifade ederek; taraftar olmadan maç oynamanın kötü bir şey olduğunu da belirtti. Tecrübeli teknik adam; taraftarsız maçların hazırlık maçı havasında olduğunu da ekledi.