Sivasspor

Mamadou Samassa İstikrarıyla Tam Not Aldı

Posted by

Bu sezonun başarılı takımları arasında yer alan Sivasspor takımının en istikrarlı oyuncusu kaleci Mamadou Samassa olduğu bildirildi. Sivasspor’un oynadığı toplam 26 maçın 26’ında oynama başarısı gösteren başarılı file bekçisi, Yiğidoların tüm maçlarında sahada yer aldı.

Malili file bekçisi bu sezonki maçlarda göstermiş olduğu yüksek performansla da adından sıklıkla söz ettirmeyi başardı. Tecrübeli teknik adam Rıza Çalımbay’ın da vazgeçemediği bir oyuncu olan Samassa, kalede güven vermesiyle de ön plana çıktı.

Sahaya çıktığı tüm maçlarda ilk 11’in içerisinde yer almayı başaran Mamadou Samassa; vazgeçilmez bir futbolcu olarak karşımıza çıkıyor. Ligde 26 maçlık periyodun tamamında forma giyen Malili file bekçisi; sadece 3 kez sarı kart gördü.

2. 295 Dakika Sahada Yer Aldı

Çıkmış olduğu maçlarda toplamda 2.295 dakika sahada kalan Mamadou Samassa, uzun boyu sayesinde de kalesinde gole geçit vermedi. Kalesinde toplamda 29 gol gören Samassa, pek çok golü de kurtardı.

Sivasspor takımının başarılı file bekçisi bu seneki istikrarıyla da adından sıklıkla söz ettirmeyi başarıyor. Aslen Mali asıllı olan Fransız file bekçisinin 2021 yılına kadar Sivasspor’la sözleşmesi bulunuyor.