SİVASSPOR’UN İSPANYOL OYUNCUSUNDAN AÇIKLAMALAR

Posted by
Jorge Felix

SİVASSPOR’UN İSPANYOL OYUNCUSUNDAN AÇIKLAMALAR

Demir Grup Sivasspor’un İspanyol oyuncusu Jorge Felix, Lig Radyo’ya açıklama yaptı. Nazım Türknas ve Volkan Yılmaz’ın sunduğu Üçleme programına katılan Jorge Felix kendi ülkesi ile Türkiye’yi kıyaslayarak en büyük farkın taktiksel bir fark olduğunu söyledi.

Felix “liginizin seviyesi çok iyi, birçok kaliteli oyuncu burada oynuyor. Arda Turan gibi… La Liga-Premier Lig gibi liglerde oynamış pek çok oyuncu burada. Türkiye ile İspanya arasındaki en büyük fark, taktiksel farklılık. Türkiye’de bireysellik ön planda, oyuncu sadece kazanmaya odaklanmış. Çok duygusallar. Bizde ise takımın iyi oynaması ve kazanmak önemlidir” açıklamasını yaptı. Polonya’da son yılında menajerlerinden birinin, Türkiye’de farklı bir kulüp var, ödemelerde ne söylüyorlarsa yapıyorlar” sözleri sayesinde Sivasspor’dan haberdar olan Felix, “tabii ki Sivasspor’un Avrupa Ligi’nde oynayacak olması da diğer bir etken. Bunun yanında Rıza hoca gibi önemli bir teknik direktör ve oyuncu arkadaşlarım da seçimde önemli rol oynadı. Sivas’ta olmaktan mutluyum. İnsanlar yardımcı, destek olmaya çalışıyorlar” sözlerini açıklamalarına ekledi.

Felix, yaptığı açıklamalarda aynı zamanda Sivas’ın soğuğundan çekindiğini, henüz tam olarak kış ayında Sivas’ın nasıl olacağını bilmediği söyledi ve sözlerine havanın çok soğuk olacağı söylendi! Ben bu durumda ağlayacağım sanırım! Yemekler ve lezzetler İspanya ile benzer durumda. Seyahat etmeyi seviyorum. Ama burada mesafeler, şehirler çok uzak. Örneğin Madrid’de en uzak yer 3 saat ama Sivas’ın konumu itibariyle bir yere gitmek için uçağa binmek gerekiyor. Belki en büyük dezavantajı bu..” sözlerini ekledi.

Sivasspor hazırlıklarına tam gaz devam ediyor

Fatih Karagümrük maçının hazırlıklarına devam ediyor. Takım 9. Haftasında deplasmanda Fatih Karagümrük ile karşılaşacak Sivasspor, mücadelesine hazırlanıyor. Hazırlıklarına tam gaz devam ediyor ve antrenman yapıyor. Teknik direktörleri Rıza Çalımbay ve yardımcıları yönetiminde basına kapalı olarak yapılan antrenmanlar yapılan açıklamalara göre ısınma koşusu ile başladı. Adından takım iki grup halinde 5’e 2 top kapma, pas ve pres çalışmaları ile antrenmana devam etti. Kırmızı beyazlılar antrenmanlarının son kısmında ise 3 grup halinde yarım saha çift kale maç yaptı. Antrenmanı bir süre boyunca Başkan Vekili Erdal da izledi. Hazırlıkları yapılan Fatih Karagümrük ve Sivasspor karşılaşması ise 21 Kasım Cumartesi gülü saat 13.30’da Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda yapılacak.