SİVASSPOR ÇEYREK FİNALE 2-1 İLE GİDİYOR

Posted by

Ziraat Türkiye Kupası’nda son 16 turunda takımlar çeyrek final bileti için uğraş veriyor. 12 Ocak Salı günü Demir Grup Sivasspor ve Adana Demirspor çeyrek final bileti için kıyasıya mücadele etti. Demir Grup Sivasspor ev sahibi ekip olarak karşılaşmada 2-1 galip geldi.

Karşılaşma da taraflar hızlı ve etkili bir oyun sergiledi Demir Grup Sivasspor üstünlüğünü tekrardan kazanabilmek adına ikinci yarıda pozisyon arasa da iki takımda gol bulamadı ve karşılaşma uzatmalara gitti.

Ev sahibi takım Demir Grup Sivasspor bu galibiyet ile birlikte çeyrek finale yükseldi.

Uzatmalarda Ev Sahibi Takım Kazandı

Karşılaşmanın ilk golü 37. Dakikada Sivasspor’dan Yasin Öztekin’den geldi ve Demir Grup Sivasspor 1-0 öne geçti. İlk yarının bitmesine dakikalar kala Adana Demirspor’dan Yunus Akgün 44. Dakikada skoru eşitledi. İlk yarı 1-1 eşitlik ile sona ermiş oldu.

İlk yarıda taraflar istediği gibi goller bulabilse de ikinci yarıda istenilen pozisyonlara ulaşamadı. Karşılaşma da taraflar hızlı ve etkili bir oyun sergiledi Demir Grup Sivasspor üstünlüğünü tekrardan kazanabilmek adına ikinci yarıda pozisyon arasa da iki takımda gol bulamadı ve karşılaşma uzatmalara gitti.

İkinci uzatma devresinde 116. Dakikada Fayçal Fajr topu Yatabare’ye bıraktı ve Yatabare Demir Grup Sivasspor’un bir üst tur çıkması için golü attı.

Karşılaşma Detayları

Karşılaşma Sivasspor’un ev sahipliğinde Yeni 4 Eylül Stadı’nda oynandı. Karşılaşmayı yöneten isimler ise, Burak Şeker, Ömer Tevifik Özkoç, Mehmet Şengül idi. Tarafların ilk 11’leri ise;

Demir Grup Sivasspor: Muammer Yıldırım, Robin Yalçın (Dk. 112 Appindangoye), Caner Osmanpaşa, Camara, Ziya Erdal, Yasin Öztekin (Dk. 56 Gradel), Hakan Arslan (Dk. 46 Fajr), Cofie, Ninga (Dk. 56 Erdoğan Yeşilyurt), Felix (Dk. 77 Kone), Kayode (Dk. 46 Yatabare)

Adana Demirspor: Vedat Karakuş, Okan Alkan (Dk. 101 Tarık Çamdal), Semih Güler, Tayyip Talha Sanuç, Mehmet Uslu, Sedat Şahintürk (Dk. 46 Dibba), Gökhan İnler (Dk. 67 Hasan Kılıç), Sinan Kurt (Dk. 67 Aissati), Yunus Akgül (Dk. 88 Emircan Altıntaş), Traore, Lanzafame (Dk. 46 Mehmet Akyüz)

Sarı kart: Dk. 118 Ziya Erdal (Demir Grup Sivasspor)

Goller: Dk. 37 Yasin Öztekin, Dk. 116 Yatabare (Demir Grup Sivasspor) Dk. 44 Yunus Akgün (Adana Demirspor)