SİVASSPOR KUPA’DA SON 16’DAN SIYRILMAYI HEDEFLİYOR

Posted by

Ziraat Türkiye Kupası son 16 tur eleme maçları bugün, 12 Ocak Salı günü hız kesmeden kaldığı yerden devam ediyor. Sivasspor bugün kendi evinde Adana Demirspor’u ağırlayacak. Demir Grup Sivasspor bu maçı kazanıp bir üst tura çıkmak ve kupa yarışında daha da ilerlemek istiyor.

Sivasspor – Adana Demirspor maçı bugün, 12 Ocak Salı günü Sivas 4 Eylül Stadı’nda oynanacak ve karşılaşma saat 18.45’te başlayacak. Sivasspor kupa maçlarına, elemelerine 5. turdan dahil oldu ve son tura kadar gelmek istiyor.

Sivasspor’un Hedefi Kupa

Ziraat Türkiye Kupası maçları verdiği arayı bitirdi ve bugünden itibaren kupa maçları kaldığı yerden devam edecek. takımlar Süper Lig maçlarının yanında bir de Ziraat Türkiye Kupa eleme maçlarında ter dökecek. Tek maç eleme usulü ile ilerleyen kupa yarışında sadece 16 takım kaldı.

Son 16 takım arasında en başarılı ve taktiksel olarak performansını en yüksek seviyede tutan takım kupayı almaya hak kazanacak. Sivasspor ekibi kupa yarışına sonradan dahil oldu ama bırakmaya hiç niyeti yok.

Ziraat Türkiye Kupası 5. turdan elemlere dahil olan Demir Grup Sivasspor rakibi Giresunspor’u yenerek bir süt tura geçmeye hak kazanmıştı. Bugün son 16 takımın içerisinde yer alan Sivasspor bu derecesini daha da ilerleterek kupa yarışında daha etkili olmak istiyor.

Bugün, 12 Ocak Salı günü rakibi Akdenizli ekip Adana Demirspor. Rakibi Adana Demirspor’u kendi sahasında, evinde yenerek tur atlamak isteyen Sivasspor ekibi son hazırlıklarını tamamladı ve artık maç saatini bekliyor.

Bugün oynanacak olan kupa eleme maçlarında ev sahibi takım Sivasspor’un 3 oyuncu eksiği bulunuyor. Mustapha Yatabare, Serhiy Rybalka ve Marcelo Goiano gibi isimler devam eden sakatlıkları ve tedavi süreçleri olduğu için bugün saat 18.45’te oynanacak olan maçta takımlarını temsil edemeyecekler.

Ev sahibi takım Sivasspor 4 Eylül Stadı’nda oynanacak olan bu karşılaşmada var olan eksikliklerini dezavantaj olarak görmek yerine diğer avantajlarına odaklanarak maçı kazanmak için varını yoğunu ortaya koyacak.

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

Ziraat Türkiye Kupası eleme maçları devam ediyor. Bugün, 12 Ocak Salı günü saat 18.45’te Sivasspor – Adana Demirspor karşılaşması var. Maç Sivasspor’un evi Sivas 4 Eylül Stadı’nda oynanacak.

Maçın hakemi Burak Şeker olacak. Yardımcı hakemler ise; Ömer Tevfik Özkoç, Mehmet Şengül ve Hasan Kaçar.