Sivasspor İkinci Etap Kamp Çalışmaları İçin Avusturya’da

Posted by

Sivasspor, 2022 2023 sezonu hazırlıkları için ikinci etap kamp çalışmaları yapmak için harekete geçti. Kırmızı beyazlı ekip ikinci etap kamp çalışmalarını yürütmek için avusturya’ya hareket etti. Tecrübeli teknik direktörü rıza Çalımbay’ın ekibi Avusturya’nın Stegersbach kasabasında çalışmalarını sürdürecek. 

16 Temmuz’da ikinci etap kamp çalışmalarını yürütmek için Avusturya’nın başkenti Viyana’ya gelen Sivasspor daha sonra kamp yapacağı otele yerleşti. Akşam saatlerine gelindiğinde ise tecrübeli teknik direktör rıza Çalımbay’ın isteği doğrultusunda saat 18:30’da ilk antrenmanını gerçekleştirdi.

Kırmızı beyazlı ekip 26 Temmuz’a kadar Avusturya’daki ikinci etap kampını sürdürecek.

Sivasspor ’un konuşturuyor kampında 3 hazırlık maçı yapmayı planladığı öğrenildi. Sivasspor ‘un ikinci etap kamp çalışmaları çerçevesinde oynayacağı hazırlık maçları programı ise şu şekilde:

20 Temmuz Çarşamba günü TSİ saat 19:00’da Macaristan ligi ekiplerinden Szombathelyi Haladas ile sivasspor Avusturya Kampındaki ilk hazırlık maçını oynayacak.

22 Temmuz Cuma günü TSİ saat 19:00’da Galatasaray’ında hazırlık maçında karşı karşıya geldiği Çekya takımlarından Sigma Olomouc ile hazırlık maçı oynanacak.

25 Temmuz Pazartesi günü TSİ saat 19:00’da Birleşik Arap Emirlikleri takımlarından Sharjah FC ile Avusturya’daki ikinci etap kampının son hazırlık maçı oynanacak.

Tecrübeli Teknik Direktör Rıza Çalımbay Kamp Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Bunun geride ilçesinde gerçekleştirilen ilk etap kampı hakkında değerlendirmelerde bulunan tecrübeli teknik direktör Rıza Çalımbay, doğa harikası 1 yerde iyi 1 kamp yaptıklarını ifade ederken maç oynamaları gerektiğini ve maç temposuna alışmaları gerektiğini sözlerine ekledi. Avrupa kupalarında yer alacaklarını vurgulayan tecrübeli teknik adam Avrupa’da mücadele etmenin kendileri için önemini vurguladı. Avusturya’da oynayacakları hazırlık maçlarına vurgu yapan Rıza Çalımbay, Türkiye’ye döndüklerinde birkaç gün aranın ardından Trabzonspor ile Süper Kupa maçında karşı karşıya geleceklerini ifade etti. Her 2 etap kamp çalışmasının da çok önemli olduğunu söyleyen tecrübeli teknik direktör, ilk etabın yükleme ve kondisyon ağırlıklı olduğunu ikinci etabın ise maç temposu kazanmaya yönelik planlandığını sözlerine ekledi.

Sivasspor Transfer Harekâtında 

UEFA Avrupa Ligi’nde play off turu maçına çık sıcaklarını ve Süper Kupa’da da Trabzonspor ile önemli 1 maça çıkacaklarını ifade eden tecrübeli teknik direktör Rıza Çalımbay, transferlerin şu ana kadar istedikleri şekilde gerçekleşmediğini fakat yönetimin çaba harcadığını ifade etti. Transfer listesini yönetime ilettiğini söyleyen Rıza Çalımbay, istedikleri 3 oyuncunun olduğunu açıkladı. 8 oyuncunun takımdan ayrıldı ve onların yerine mutlaka transfer gerektiğini söylerken bu transferlerin de en kısa sürede yapılması gerektiğini söyledi. Hem Süper Kupa maçında hem de UEFA Avrupa Ligi play off’larında başarılı olarak gruplara kalmanın önemine vurgu yaptı.

Galatasaray’ın geçtiğimiz sene kadrosuna kattığı Rumen kanat oyuncusu olimpiu Morutan’ın transfer listesinin başında olduğunu sözlerine ekledi. Rumen kanat oyuncusunun iyi 1 oyuncu olduğunu ve Sivasspor ile belki de kendini bulabileceğini ifade etti.