Sivasspor Kendini Kanıtlamak İstiyor

Posted by

Bu sezon birçok sebepten kaynaklı olarak Süper Lig’de beklentilerin çok altında kalan Sivasspor, Türkiye Kupası’nda ise son 4’e kalmayı başardı. Bu bağlamda sezonun geri kalanında en temel hedefini Kupa olarak belirleyen Kırmızı Beyazlı takımda teknik direktör Rıza Çalımbay da bu duruma dikkat çekti. Genel olarak sezon sonlarına doğru iyi seriler yakaladıklarını hatırlatan tecrübeli teknik adam Süper Lig’i olabilecek en iyi noktada bitirmeyi hedefleyeceklerini ancak asıl hedeflerinin Türkiye Kupası’nda başarıya ulaşmak olduğunu dile getirdi.

Ödenen Bedeller

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok altında kalan bir performans sergileyen Sivasspor, ligin geriye kalan 7 haftalık kısmında olabilecek en iyi performansı göstererek ligi iyi bir noktada bitirmeyi hedefliyor.

Kırmızı Beyazlı takımda sakatlıklar, bazı oyuncuların beklentilerin altında kalması ve başka sebeplerden kaynaklı olarak bilhassa Süper Lig adına iyi bir sezon geçirilmediği kesin. Öte yandan bu sıkıntılı performansta en önemli etmenlerden birisi de takımın dar bir kadroya sahip olduğu için hem Türkiye Kupası hem de Süper Lig’de mücadele etmek konusunda yıpranması oldu.

Bu bağlamda Türkiye Kupası’nda ilerleyebilmek adına Süper Lig’de bedeller ödemek zorunda kalan Sivas temsilcisinde teknik direktör Rıza Çalımbay geçtiğimiz günlerde basın mensuplarıyla buluştu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan tecrübeli teknik adam kupada şu ana kadar gösterdikleri başarılı performansı devam ettirmek istediklerini ve başarıyı hedeflediklerini belirtti.

Sivasspor’un genel olarak ligin son dönemlerinde seriler yakalayan bir takım olduğunu hatırlatan Çalımbay, şu anda da böyle bir serinin içinde olduklarının altını çizdi ve sezon sonuna kadar başarılı sonuçlar alarak ligi en iyi noktada bitirmeyi hedeflediklerini aktardı.

Koruma Altında

Öte yandan Kırmızı Beyazlı takım adına sezonun kaderini belirleyen en önemli etmenlerden birisi de takımın yaşadığı sakatlıklar olmuştu. Birçok oyuncusunu üst üste şekilde sakatlıklara kurban etmek zorunda kalan Sivas temsilcisinde özellikle gol hattında bu durum ciddi sıkıntıların yaşanmasına neden oldu.

Bu bağlamda elinde bulunan 4 golcüden 3’ünün sakat olduğunun altını çizen Rıza Çalımbay, elde kalan tek golcü Mustapha Yatabare’yi resmen koruma altına aldıklarını ifade etti. Başarılı golcünün sakatlanmaması adına uğraştıklarını belirten tecrübeli teknik adam, sezon içerisinde yaşanan bu sakatlıklardan başlarının çok ağrıdığını belirtti.

Türkiye Kupası Yarı Finali’nde Alanyaspor ile çok zor 2 maça çıkacak olan Sivasspor’un teknik direktörü bununla birlikte Süper Lig’in öneminin de azalmadığını hatırlattı. 32’inci haftada oynanacak müsabakada Başakşehir’i konuk edecek Kırmızı Beyazlı takımın iyi gidişatını bu maçta da sürdürmek istediğini dile getiren Çalımbay, öte yandan taraftarlara da çağrıda bulundu.

Bu süreç içerisinde zaman zaman üzdükleri taraftarlarının iç sahada oynanacak maçlarda kendilerini yalnız bırakmamasını talep eden Çalımbay, Başakşehir ile oynanacak zorlu müsabakada da Kırmızı Beyazlı taraftarları tribünlerde görmek istediklerini dile getirdi.