Sivasspor Başakşehir’i Misafir Ediyor

Posted by

Sezonun son dönemine girilirken yakaladığı yenilmezlik serisiyle birlikte moral bulan Sivasspor adına Süper Lig’de gidilecek bir hedef kalmadı ancak takım prestijini koruyabilmek adına olabilecek en iyi sonuçları almayı hedefliyor. Kırmızı Beyazlı takım sezonun geri kalanında oynayacağı maçlarda ağırlıklı olarak Türkiye Kupası’nı hedefleyecek olsa da Süper Lig’in 32’inci haftasında oynanacak Başakşehir maçı gibi maçlardan da en iyi sonuçları alması gerekiyor. 10 Nisan Pazar günü kendi sahasında sahneye çıkan Sivas temsilcisi, ligin güçlü ekiplerinden Başakşehir’i misafir ediyor.

Namın Yürüsün

Bu sezon birçok farklı sebepten kaynaklı olarak Süper Lig’de beklentilerin çok altında kalan Sivasspor, ligin son haftalarına gelinen bu dönemde yakaladığı yenilmezlik serisiyle birlikte yükselişe geçti.

Kırmızı Beyazlı takım ligin son haftalarını genel olarak iyi oynayabilen bir takım ve bu durumu 2021/2022 sezonunda da devam ettirmek istiyor. Bununla birlikte bu isteğin altında yatan ana motivasyon herhangi bir hedeften daha ziyade prestijle alakalı olarak görünüyor.

Ligde oynadığı maçlardan alacağı iyi sonuçlarla birlikte sezonu en iyi sıralamada bitirmek isteyen Kırmızı Beyazlı takımın önünde zorlu bir 32’inci hafta müsabakası bulunuyor. Rıza Çalımbay ve öğrencileri, kendi sahalarında oynayacakları maçta Başakşehir ile karşı karşıya gelecekler.

Sezonun ilk yarısında İstanbul’da oynanan müsabaka Başakşehir’in üstünlüğüyle sona ermişti. Bu maç öncesi Sivasspor 41 puanla 14’üncü sırada yer alırken Başakşehir 50 puanla 5’inci sırada oturuyor. İki takım arasında oynanan son 10 müsabakada Sivasspor 2 Başakşehir 1 galibiyet alırken geriye kalan 7 müsabaka beraberlikle sonuçlandı.

Moral Kaynağı

Sivas temsilcisinin tecrübeli teknik adamı Rıza Çalımbay, basın mensuplarına yaptığı son açıklamalarda takımındaki sakatlıklardan yakınmış ve özellikle gol hattındaki oyuncularının yaşadığı problemleri öne çıkarmıştı.

Konate’nin de sakatlanmasıyla birlikte elinde sadece Mustapha Yatabare’nin kaldığını hatırlatan tecrübeli teknik adam başarılı golcüsünü korumak adına ellerinden geleni yaptıklarını ifade etmişti. Bu sıkıntıları sezon başından bu yana yaşayan Kırmızı Beyazlı ekipte bu bağlamda Başakşehir karşısında oynanacak müsabakanın önemli bir moral kaynağı olabileceğini dile getirmek yanlış olmaz.

Turuncu Lacivertli rakip her ne kadar ikinci yarıda beklentilerin altında kalmış olsa da ligin en güçlü ekiplerinden biri ve ligdeki her takım Başakşehir’i mağlup edebilmekten ekstra bir haz duyar. Bu bağlamda oynanacak müsabakanın Sivasspor adına taşıyacağı önem de büyük.

Bununla birlikte bahsi geçtiği gibi Sivas temsilcisi bu sezon oynanan maça kadar rakibi karşısında çok ciddi bir seriye sahipti ve bu serinin verdiği özgüvenle birlikte sahada puanı garantiliyor gibiydi. Ancak o seri geride kaldı ve artık takımın çok daha iyi işler ortaya koyması gerekiyor.

Sezonun geri kalanında asıl odağını Türkiye Kupası olarak belirleyen Sivasspor ile ligin en güçlü ekiplerinden Başakşehir’i karşı karşıya getirecek müsabaka 10 Nisan Pazar günü saat 16’da başlayacak.