Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay: Bu Sonucu Hak Ettik

Posted by

Süper Lig’in 20. haftası kapsamında gerçekleşen Sivasspor- Gaziantep karşılaşmasında 5-1 yenilen Sivasspor moral bozukluğu yaşattı. 3 puanı kaçıran Sivasspor’un teknik direktörü Rıza Çalımbay maç sonucu için bu sonucu hak ettik derken Gaziantep FK teknik direktörü Sumudica hakkında ”Sumudica herkesi tahrik ediyor, oyunculara saldırıyor. Yaptığı çok ayıp. Saha dışında da bu kadar kötü bir hakem olamaz.” şeklinde konuştu.

Süper Lig’in lideri Sivasspor, Gaziantep FK deplasmanından 5-1 mağlup olarak ayrıldı. Ligde gösterdiği yüksek performansın ardından bu maç sonucu Sivasspor’un moralini bozdu. Kırmızı beyazlı takım, maçı kaybederek 3 puanı da kaybetmiş oldu. Yenilginin ardından Sivasspor teknik adamı Rıza Çalımbay açıklamalarda bulundu. Maç sonucunu değerlendiren Çalımbay, Gaziantep FK teknik direktörünü de sert bir şekilde eleştirdi.

Net Pozisyonları Değerlendiremedik

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay kaybettikleri maç ile ilgili açıklamalarında ”10 tane maçta 8 galibiyet almıştık. Böyle sonuçlar oluyor. Bizim hatalarımız da çok. Yediğimiz gollerde şanssızlık da vardı. Net pozisyonları değerlendiremedik. Bazı risklere girince böyle sonuçlar kaçınılmaz oluyor. Bunun üstünde çalışacağız.” sözlerine yer verdi.

Mağlubiyeti Hak Ettik

Çalımbay ”Böyle bir mağlubiyeti hak ettik. Böyle maçları çevirebiliyorduk ama gelenleri atmamız gerekiyordu. Bugün Gazişehir iyi mücadele etti. İkinci yarıda riske girdik, pozisyonları atamadık. Hakem de iyi maç yönetti. 3. gole itiraz ettik. Orta yapacak biçimde topu oyuncunun önüne bıraktı.” dedi.

Sumudica Herkesi Tahrik Ediyor

Kırmızı beyazlı kulübün teknik direktörü Çalımbay Gaziantep teknik direktörü Sumudica ile ilgili yaptığı açıklamalarda ”Sumudica herkesi tahrik ediyor, oyunculara saldırıyor. Yaptığı çok ayıp. Saha dışında da bu kadar kötü bir hakem olamaz. Bunları engellemesi lazımdı. Benim oyuncum gidip saldırsa ne olacak? Hakemi kınıyorum. Maçı iyi yönetti ama bunları yapamadı. İzin vermesin böyle şeylere. Bu sonucu hak ettik. Biz tekrar çok güzel şeyler yapacağız. Final maçlarımız başlıyor.” ifadelerine yer verdi.