Sivasspor’da 5 Sakatlık Var

Posted by

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay Başakşehir maçı ve takımda sakatlanan 5 oyuncu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sakatlıklar Bizi Zor Durumda Bırakıyor

Kırmızı beyazlı takımın teknik direktörü Rıza Çalımbay “Bizim sıkıntımız var. Maalesef bunu başkanımız da dile getirdi. Bu işin başındaki arkadaşlarımız biraz dikkatli bakabilseler. Biraz Sivasspor’a, Sivas şehrine anlayışlı olabilirlerse bizim açımızdan mükemmel olacak. Bizim en büyük sıkıntımız lig ve kupa maçlarının saatleri ve günleri. Bu bizi çok zor durumda bırakıyor. Şu anda Kone, Fernando, Marcelo, Erdoğan ve Emre bunların hepsi sakat. Oynayıp oynamayacakları belli değil ama Kone, Fernando ve Marcelo oynayamaz 3’er hafta. Erdoğan ile Emre belli değil, ikisi de riskli.” dedi.

Başakşehir Kritik Bir Maç

Teknik direktör Çalımbay Başakşehir maçı ile ilgili “Başakşehir maçı bizim için kritik ve önemli bir maç. Taraftarımızın mutlaka, o gün ne olursa olsun full doldurması gerekiyor. Çok büyük desteklemesi gerekiyor. Antep maçı aslında ders alınacak bir maçtı. Bambaşka bir şekilde o maça çıkmamız gerekiyor. Bundan önce nasıl şehir bütünleşmişse aynı şekilde olmamız gerekiyor. Biz hiçbir zaman şampiyon olacağız diye çıkmadık. Hiçbir zaman benim ağzımdan kimse duymamıştır şampiyon olacağız diye. Bizim altımızdakilerin hepsi ‘biz şampiyon olacağız’ diyorlar. Olabilir, bu futbol. Biz maç maç bakıyoruz. Ben arkadaşlarıma yürekten güveniyorum. Transferlerle uyum sağladıktan sonra alternatifli bir kadromuz olacak. Sakat arkadaşlar da gelince daha iyi olacağız. Sivasspor olarak biz final maçlar oynayacağız. Biz 1 ayda 9 maç oynuyoruz. Bu dayanılmaz.” değerlendirmelerinde bulundu.

Çok İyi Şeyler Yapacağız

Çalımbay açıklamalarında “Bazı maçlar kötü başlayıp kötü gidebilir. Takım her zaman üst düzey gidecek değil sakatlıklar olabiliyor. Fenerbahçe, Beşiktaş gibi en kritik maçlara Fatih ve Ziya’yı orta sahada oynatarak çıktık. Arkadaşlarımızı suçlayamayız herkesin bir düşüşü olabilir. Takım toparlanacak. Lig başlarken de ilk 3 maç 4 puan aldık aynı şeyler oldu. Başakşehir ile deplasmanda berabere kaldık. Şimdi kendi sahamızda oynuyoruz ve arkaya bakmamamız gerekiyor. Antep maçı geçti şimdi oradan çıkarılacak dersler var. Ona göre hareket edeceğiz. Ben arkadaşlarıma güveniyorum. Çok iyi şeyler yapacağız. Hatalarımızı en kısa sürede düzelteceğiz. Transfer ettiğimizi arkadaşlarının hepsini belki de kupa maçında kullanacağız.” sözlerine yer verdi.