Sivasspor’a Derbiden Hakem

Posted by

Süper Lig’in 29’uncu haftasında aldığı Adana Demirspor galibiyeti sayesinde derin bir oh çeken Sivasspor, 30’uncu haftada kendi sahasında konuk edeceği Altay maçının hazırlıklarına tam gaz devam ediyor. Kırmızı Beyazlı ekibin geriye kalan maçlarda prestiji ve işlerin daha kötüye gitmemesi adına mümkün olan tüm puanları toplaması lazım. Bununla birlikte takımın 20 Mart Pazar günü oynayacağı maçın hakemi de bir önceki hafta Galatasaray-Beşiktaş derbisini yöneten Atilla Karaoğlan olarak açıklandı.

Hazırlıklara Devam

Bu sezon Süper Lig’de dikkat çeken bir düşüş yaşayan Sivasspor, küme düşme hattına iyiden iyiye yaklaştığı bir dönemde misafir olduğu Adana Demirspor’dan 3 puanı çalmayı başararak derin bir nefes aldı.

Kırmızı Beyazlı takım adına işlerin daha kötüye gitmemesi ve bu sezonun olabilecek en iyi şekilde bitebilmesi adına bu gibi galibiyetlere ihtiyacı var. 30’uncu haftada oynanacak Altay maçı da hem Adana Demirspor karşısında alınan galibiyetin değerini bulabilmesi hem de küme düşme hattıyla aradaki mesafenin daha da açılabilmesi adına oldukça kritik.

Teknik Direktör Rıza Çalımbay yönetiminde bu maçın hazırlıklarına devam eden Sivas temsilcisi, kendi taraftarı önünde oynuyor olmanın avantajını kullanmak istediği maçtan galibiyetle ayrılmayı hedefliyor. Sezon içerisinde çok ciddi hasar alan Sivasspor’un hücum hattında yaşadığı sıkıntıların son haftaların en iyi savunma takımlarından biri olan Altay karşısında nasıl tezahür edeceği de bu maçın belirleyicilerinden biri olacağını belirtmekte fayda var.

Derbi Hakemi

MHK’nın yaptığı operasyonla birlikte 13 hakemin bu sezon sonuna kadar görev alamayacağı açıklandı ve bu durum hâlâ infial yaratıyor. Bununla birlikte Sivasspor’un Altay karşısında oynayacağa maça atanan Atilla Karaoğlan’ın 29’uncu haftada oynanan Galatasaray- Beşiktaş derbisini de yöneten hakem olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bu sezon 18 Süper Lig ve 1 Ziraat Türkiye Kupası maçında görev yapan 35 yaşındaki Karaoğlan, bu maçlarda 98 kere sarı kartına başvurdu. Yönettiği 19 maçın hiçbirinde direkt olarak kırmızı kartına başvurmayan genç hakem, 2 kere çift sarı kart nedeniyle kırmızı kartını cebinden çıkardı.

Süper Lig’de yönettiği 18 maçta 4 kere penaltı noktasını işaret eden Atilla Karaoğlan Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanan derbide de iyi bir iş çıkarmıştı denilebilir.

Bu sezon Sivasspor’un 2 maçında düdük çalan Atilla Karaoğlan, 5’inci haftada oynanan Sivasspor-Gaziantep FK ve 18’inci haftada oynanan Sivasspor-Çaykur Rizespor maçında görev üstlendi.

Bu maçlarda 3’er kez sarı kart çıkaran hakemin yönettiği maçların bir diğer noktası da skorlarıydı. Her iki maç da 1-1’lik eşitlikle sona erdi. Ligin en kötü iki deplasman takımına 2 puan kaptıran Sivasspor’un iki maçının da Atilla Karaoğlan tarafından yönetilmiş olması da ilginç bir tesadüf olarak kayıtlara geçti.

20 Mart Pazar günü oynanacak maçta her iki takım da mutlak olarak 3 puana ihtiyaç duyuyor.