Sivasspor’da Altay Mesaisi Başladı

Posted by

Süper Lig’in 29’uncu haftasında aldığı kritik Adana Demirspor galibiyeti sayesinde küme düşme hattına daha da gerilemekten kurtulan Sivasspor, galibiyetin sevincini çok fazla yaşamadan direkt olarak hazırlıklara başladı. 30’uncu hafta müsabakasında kendi sahasında Altay’ı misafir eden Kırmızı Beyazlı ekip, galibiyet serisi yakalayarak uzun bir süredir yaşadığı tedirginliği üstünden atmayı hedefliyor.

Gergin Süreç

Bu sezon Süper Lig’de ciddi bir hayal kırıklığı yaşayan Sivasspor, işler çok daha kötüye gidebilecekken oynanan Adana Demirspor maçında aldığı galibiyet sayesinde derin bir oh çekti.

Kırmızı Beyazlı ekip ligin 29’uncu haftasında oynanan ve hakem tartışmalarının damga vurduğu 105 dakikalık maçta Pedro Henrique’nin attığı 3 golle Adana Demirspor’u mağlup etmişti. Bu galibiyetle birlikte küme düşme hattıyla arasındaki puan farkını açan ve daha kötü bir senaryoyla karşılaşmaktan kurtulan Sivas temsilcisi, buna rağmen tüm tedirginliğini atabilmiş değil.

Zira takım Süper Lig’in 30’uncu haftasında kendi sahasında küme düşme hattında yer alan Altay’ı konuk edecek. Rakip takım son haftalarda gösterdiği savunma performansı sayesinde oynadığı 6 maçta 11 puan toplamayı başardı ancak küme düşme hattından kurtulabilmesi adına daha fazla puana ihtiyacı var.

Bununla birlikte Sivasspor’un bu gibi maçlardan puan kaybıyla ayrılması durumunda puan farkı direkt olarak eriyebilir ve bu durum da takımı tedirgin ediyor. Bu nedenle Adana Demirspor karşısında alınan zaferden sonra neredeyse hiç beklemeyen Sivasspor, Altay ile oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı.

İki tedirgin ve gergin takımı karşı karşıya getirecek maç 20 Mart Pazar günü saat 13.30’da başlayacak.

Lisans Eğitimi

Bununla birlikte Sivasspor’un hummalı çalışması sadece saha içerisinde de değil. Türkiye Futbol Federasyonu’nun en tartışmalı konularından birisi olan kulüp lisansını alabilmek adına eğitimlerine devam eden Sivas temsilcisinde kulüpte ve stadyumda çalışan personellere eğitim verildi.

İlk eğitim programında AFAD Eğitim Şube Müdürü olası bir deprem durumunda neler yapılması gerektiğine ve AFAD Acil Yardım Uygulamasına dair eğitim verdi.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden gelen personeller de stadyumdaki personellere güvenlik ve emniyet konusunda önemli bilgilerle destek verdi. Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden gelen yetkili personeller, yangının çeşitleri ve müdahale konusunda personelleri bilgilendirdiler.

Kulübün doktoru Burak Ayyıldız, kalp masajı, bilinç kaybı, boğulma, hastayı taşıma ve diğer acil konularda çeşitli eğitimler verdi. Teorik olarak verilen eğitimlerin ardından tesis bahçesinde yakılan ateşin nasıl söndürülmesi gerektiği ile ilgili bilgiler verildi.

Sivasspor bu sezon Süper Lig’de istediği performansı sergileyemese de Ziraat Türkiye Kupası’nda başarıyla devam ediyor. Bununla birlikte takımın teknik direktör Rıza Çalımbay ile birlikte istikrarlı ve sağlıklı bir ortama kavuştuğu, verilen eğitimlerle de öne çıkıyor.

Şu an Süper Lig’de yer alan birçok kulübün personeli ne yazık ki Sivasspor personellerine verilen eğitimlerden bihaber biçimde görevlerine devam ediyorlar.