Sivasspor’da Transfer Çalışmaları Hız Kesmiyor!

Posted by

Süper Lig’e hiçbir otoritenin beklemediği bir başarı ile başlayan ve haftalar önce oturduğu liderlik koltuğunu kimseye bırakmayan Sivasspor’da bazı transferlerde neredeyse sonra gelindi.

Spor Toto Süper Lig Cemil Usta Sezonunun 19. Haftasına 18 maçta aldıkları 12 galibiyet 4 beraberlik ve 2 mağlubiyet ile en yakın rakibi Başakşehir’e 4 puan fark atarak 40 puan ile zirvede oturan Sivasspor, ekonomik anlamda da zirvede olduğu ve borçsuz olduğu için tam anlamıyla liderliği yaşıyor. Transfer çalışmalarında eli oldukça açık olan Sivasspor’da hedef Jawad el Yawiq.

Stoper Eksiği El Yawiq ile Kapatılacak

Yediği 17 gol ile Galatasaray’ın ardından ligde en az gol yiyen ikinci takım konumunda savunmasının kalitesini gözler önüne seren Sivasspor bununla da yetinmeyerek savunmayı takviyelemeyi amaçlıyor. İtalya Birinci Ligi ekiplerinden Genoa’da bu sezon yalnızca 3 maçta forma giyebilmiş ve istenilenden uzak bir performans sergilemiş olan Fas’lı stoper Jawad el Yawiq’in Rıza Çalımbay önderliğinde yeniden eski günlerine dönmesi üzerine çalışmalar yürütülüyor. Takıma Yawiq’in yanı sıra 3 tane daha takviye yapmayı planlayan Sivasspor yönetiminin el Yawiq transferini oldukça kısa bir süre içine Kamu Aydınlatma Platformu’na bildireceği düşünülüyor.

Abdelhamid Sabiri’ye İzin Çıkmadı

Sivasspor’da tüm bu transfer çalışmalarının yanı sıra yolunda gitmeyen şeyler de bulunmakta. Özellikle teknik direktör Rıza Çalımbay’ın çok ciddi anlamda istediği oyuncularından başında gelen Abdelhamid Sabiri’ye şu anda top koşturduğu takım olan Alman ekibi Paderborn’dan izin çıkmadı.

Rıza Çalımbay ile birebir de görüşen ve hangi pozisyonda oynamak istediğine kadar ikili görüşmelerin ilerlediği süreçte Alman ekibinin oyuncuyu yollamak istememesi sebebiyle görüşmeler tam anlamıyla tıkanıklığa girdi.

Ligde oldukça fazla şeyi değiştirecek ve 18 maçta 37 gol atmayı başarabilmiş olan Sivasspor’a hücumda çok daha farklı bir noktaya taşıyacağı düşünülen Abdelhamid Sabiri’nin transferi, eğer Paderborn ikna edilirse gerçekleştirilebilecek. Şu an için her ne kadar transfer süreci tıkanmış gibi gözükse de Sivasspor’un idari ekibi bu transferi çözmek ve takıma katmak için Alman ekibi Paderborn ile görüşme halinde.