Sivasspor’un Sağlık Kontrolleri İçin Adresi Aynı

Posted by

Sivasspor bu sezonda gösterdiği performans ile takdirleri üzerine toplamıştı. Bu yüksek performansın karşılığında takdirle karşılansa da gelecek sezon 3 farklı kulvarda mücadele edecek olan takımın çalışmalarında geri kalmaması gerekiyor. Süper Lig’de 10. olsa da Türkiye Kupası şampiyonu olarak en gözde Anadolu takımlarından birisi olmaya hak kazandı denilebilir.

Son günlerde takımın gündeminde kamp programı vardı. Yeni sezon hazırlıkları kapsamında 27 Haziran Pazartesi günü Sivas’ta toplanacak Sivasspor, sağlık kontrolünden geçtikten sonra 28 Haziran akşamı 1. etap kampı için Bolu’ya gidecek. Kırmızı beyazlılar 29 Haziran Çarşamba günü Gerede’de ilk çalışmasını yapacak ve 12 Temmuz’a kadar hazırlıklarına burada devam edecek.

Bolu kampının ardından 2 gün izin yapacak Sivas temsilcisi, 2. etap kamp programı için 15 Temmuz’da Avusturya’ya gidecek ve 26 Temmuz’a kadar Burgenland eyaletinin Güssing şehrindeki Stegersbach kasabasında çalışmasına devam edecek.

Kamp sürecinde 3 hazırlık maçı yapacak olan Sivasspor takımı, bugünlerde sağlık kontrolleri aşamalarını devam ettiriyor.

Sivasspor’da Sağlık Kontrolleri Sürüyor

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor’da yeni sezon öncesi bazı futbolcular sağlık kontrolüne tabi tutuldu.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, kırmızı-beyazlı ekipte yeni sezon öncesi sağlık kontrolleri başladı. Bazı futbolcular Sivasspor’un sağlık sponsoru Medicana Sivas Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Detaylı kan tetkikleri yapılan futbolcular, ortopedi, iç hastalıkları, göz, kulak burun boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde muayene edildi. Sağlık kontrolleri, akciğer, kardiyak testleri ve radyolojik kontrollerin yapılmasıyla tamamlandı.

Kampa katılan futbolcuların sağlık testlerinde hiçbir problem yaşamadığı gözlenirken, futbolcuların yeni sezonda Avrupa’da mücadele edilecek olmasının farkındalığında olduğu belli oluyor. Süper Lig, Türkiye Kupası ve Avrupa şeklinde 3 farklı yarış içerisinde bulunacak olan Sivasspor, umarız ki çoğu takımın başına gelen makus talih ile karşılaşıp kendisini mali bataklık içerisinde bulmaz.

Medicana, 8. Kez Sivasspor’un Sağlık Sponsoru

Sivasspor Kulübü ile Medicana Sivas Hastanesi arasında sağlık alanında 8. kez sponsorluk sözleşmesi imzalandı. İmza töreninde konuşan Kulübün Başkan Vekili Erdal Sarılar, 7 yıldır sponsorluk anlaşmasının devam ettiğini hatırlattı ve sağlık alanında takımı yalnız bırakmayan Medicana ailesine ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt’a, Genel Müdürü Ersan Biçkioğlu’na teşekkürlerini iletti. Tüm sağlık ihtiyaçlarında Medicana’yı evleri gibi gördüğünü söyleyen Sarılar, 8. defa Medicana Sağlık Grubu ile sağlık sponsoru olarak yola devam etmenin mutluluğunu yaşadıklarını da ekledi.

Medicana Sivas Hastanesi Genel Müdürü Ersan Biçkioğlu ise, Sivasspor’un yanında oldukları için çok mutlu olduklarını belirterek, her geçen gün başarılarına yeni başarılar ekleyen ve son olarak Türkiye Kupası şampiyonu olan bir camianın sağlık sponsoru olmanın Medicana Ailesine mutluluk ve gurur verdiğini söyledi.

Bu sene Sivasspor’u, Avrupa kupası, Süper Lig ve Türkiye Kupası yolunda mücadeleci bir sezon bekliyor diyen Biçkioğlu, Sivas’ın en büyük marka değeri olan Sivasspor’a 2022-2023 sezonunda da başarılar dileyerek konuşmasını bitirdi.