Sivasspor Başakşehir’in Yıldızını İstiyor

Posted by

Geride kalan sezonda tarihi bir ilki gerçekleştirerek Türkiye Kupası’nı müzesine götüren Sivasspor, gelecek sezona yönelik olarak çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Kırmızı Beyazlı takımda transfer çalışmaları aralıksız bir biçimde devam ederken basında her gün bir başka oyuncu Sivas temsilcisiyle anılıyor. Bu bağlamda basına bakıldığında ortaya çıkan son haberlerin Başakşehir’in önemli isimlerinden birisi olarak nitelendirilen Fredrik Gulbrandsen’in Rıza Çalımbay ve yöneticilerin radarında olduğu yönünde.

Sivasspor’da Kalite Yükseltilecek

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin altında kalan bir performans sergilemiş olsa bile Türkiye Kupası’nı müzesine götürerek olabilecek en iyi biçimde telafiyi sağlayan Sivasspor, gelecek sezona yönelik olarak hazırlıklarına devam ediyor.

Kırmızı Beyazlı ekibin bu bağlamda birçok oyuncuyla eşzamanlı olarak görüştüğünü hatırlatmakta fayda var. Bununla birlikte Avrupa macerasının bu sezon Dünya Kupası nedeniyle daha erken başlayacak olması Başkan Mecnun Otyakmaz ve yöneticilerinin yine her zamanki gibi ellerini hızlı tutmaları gerektiği yönünde mesajı net bir biçimde veriyor.

Öte yandan Sivasspor’un adı her gün bir başka transfer dedikodusuna karışıyor. Oyunculuk kariyerinde Beşiktaş’ın efsanesi olan Rıza Çalımbay, yuvası olarak gördüğü kulübünden Oğuzhan Özyakup ve Güven Yalçın’a kancayı takmıştı ancak yapılan son açıklamalardan sonra her iki oyuncunun da Sivas temsilcisinde forma giymesinin pek mümkün olmadığı anlaşıldı.

Bu bağlamda yine ligdeki oyunculara göz atmaya devam eden Sivasspor, hem Avrupa hem de Türkiye macerasında daha başarılı olabilmek adına kadro kalitesini yükseltmeyi hedefliyor. Bu noktada gündeme gelen son isminse Başakşehir’in önde gelen isimlerinden biri olan Fredrik Gulbrandsen olduğu iddia ediliyor.

Bitmeyen Golcü Problemi

Bu sezon Sivasspor kariyerinin en zorlu dönemlerinden birini yaşayan Rıza Çalımbay’ın başının en çok ağrıdığı noktalardan birisi gol hatları olmuştu.

Tecrübeli teknik adamın hücum konusunda en çok güvendiği isimlerden biri olan Max Gradel’in Afrika Kupası nedeniyle uzun bir süre takımda forma giyememesi Kırmızı Beyazlı ekibin hücum gücünü olabildiğince düşürürken, bu duruma golcülerin de formsuzluğu eklendi.

Leke James ilk golünü devre arasına yakın bir dönemde anca attı ve sonrasında ağır bir sakatlık geçirdi. Kayode beklentilerin çok altında kalan bir performans sergiledi ve takım sadece Mustapha Yatabare ile gol bulabilecek görüntü içerisindeydi.

Gelecek sezon hem Avrupa hem de Türkiye macerasında başarılı olmayı hedefleyen Sivasspor bu bağlamda gol hatlarını geliştirmek zorunda. Gulbrandsen ismi de bu ihtiyaçtan kaynaklı olarak gündeme gelmiş görünüyor.

2019/2020 sezonunda Avusturya temsilcisi RB Salzburg’dan bedelsiz olarak transfer edilen başarılı oyuncunun sözleşmesi sona eriyor. Bu bağlamda bonservis bedeli dahi ödenmeden kadroya katılması mümkün olan Norveçli oyuncunun Süper Lig’de forma giydiği 78 maçta 15 gol ve 3 asisti bulunuyor. İyi bir alternatif ve rotasyon oyuncusu olarak nitelendirilebilecek olan Gulbrandsen, Sivasspor’a yakın görünüyor.