Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın Yeni Öğrencileri Yolda

Posted by

Spor Toto Süper Lig Ekiplerinden Sivasspor ’da Teknik direktör Rıza Çalımbay birçok kez transfere ihtiyaçları olduğunu ve bu transferlerin kesinlikle gerçekleşmesi gerekliğini ifade etmişti. Tecrübeli teknik adam Avrupa kupalarından erkenden elenmek istemediğini ve bu sezon gidebildikleri en uç noktaya kadar gitmeleri gerektiğini ifade etmişti. Tecrübeli teknik direktör Rıza Çalımbay Sivasspor ile bu sezon Avrupa kupalarında ilerlemek istiyor.

Kırmızı beyazlı ekipte tecrübeli teknik adam takımdan birçok oyuncunun ayrıldığını ve bu oyuncuların yerine ne nicelik olarak ne de nitelik olarak yeterli takviyeler yapmadıklarını dile getirmişti. Kesin ve zorunlu olarak kadrolarına 3 tane transfer yapmaları gerektiğini ifade eden Tecrübeli teknik direktör Rıza Çalımbay bu transferlerin kadrolarına katılması ile 2022 – 2023 sezonu boyunca hem Spor Toto Süper Ligde hem de UEFA Avrupa Liginde başaralı olabileceklerine inanıyor.

Sivasspor Abdul Kader Keita Transferini Bitirdi

6 Kasım 2000 tarihinde dünyaya gelen Fildişi Sahili asıllı Fransız futbolcu Abdul Kader Keita Sivasspor kadrosuna katıldı. Geçtiğimiz sezon İsviçre ligi ekiplerinden FC Sion forması giyen Fildişi Sahili’nden 21 yaşındaki ön libero Abdul Kader Keita 10 Promotion League, 6 Super League, 2 Challenger Pro League ve 1 maçta Swiss Cup mücadelesinde forma giydi.

Toplamda 19 maçta forma giyen 21 yaşındaki ön libero 1252 dakika sahada kaldı. Abdul Kader Keita bu maçlarda 1 gol atmayı başarırken 1 kez de 2. Sarı karttan kırmızı kart ile oyun dışında kaldı. Geçtiğimiz sezon sonunda Belçika ligi ekiplerinden KVC Westerlo ile olan sözleşmesi sona eren 21 yaşındaki ön libero Abdul Kader Keita kırmızı beyazlı ekip ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Sivasspor ’un Transfer Hedefleri

Spor Toto Süper Ligde 2022 – 2023 sezonunun ilk haftasının geride kalması ile birlikte takımlar kadrolarındaki eksikleri gidermek ve ihtiyaç duydukları pozisyonlara takviyelerde bulunmak amacı ile transfer çalışmalarına hız verdi. Sivasspor ‘un tecrübeli teknik direktörü Rıza Çalımbay bu sezon hem Avrupa kupalarında hem Spor Toto Süper ligde hem de Ziraat Türkiye kupasında mücadele etmeleri sebebi ve bir diğer yandan bu yaz transfer döneminde kadrolarında çok sayıda oyuncu kaybetmelerinden dolayı çok sayıda takviyeye ihtiyaç duyuyorlar.

2022 – 2023 sezonu transfer döneminin başladığı ilk günden bu yana birçok transfer yapan Sivasspor ‘un kadrosuna hala takviyelere ihtiyaç var. Sivasspor yönetimi teknik direktör Rıza Çalımbay’ın istekleri doğrultusunda transfer çalışmalarına hız verdi.

Sivasspor ‘un kanat transferinde hedefi Danimarka ligi ekiplerinden Randers FC forması giyen Tosin Kehinde. Nijeryalı 24 yaşındaki kanat oyuncusu geçtiğimiz sezon 42 maçta forma giymişti. Tosin Kehinde geçtiğimiz sezon 6 gol atarken 8 kez de asist yapmayı başardı. 24 yaşındaki Nijeryalı oyuncunun asıl mevkisi sol kanat olsa da sağ kanatta da görev alabiliyor.