Türkiye’nin En İyi Defansı ve Hücumu Sivasspor’da

Posted by

Sivasspor’un Malili futbolcusu Yatabare Sivasspor hakkında açıklamalarda bulundu.

Süper Lig’te liderliğini 37 puan ile koruyan Sivasspor devre arasında hazırlıklarına tam gaz devam ediyor. İlk yarısı tamamlanan Süper Lig’in 16 maçında oynayan Mustapha Yatabare 7 gol ve 3 asiste sahip. Forvet olarak oynayan Yatabare, ”Biz zirvede lider konumdaysak, bunun sebebi başarılı olmamızdır. Türkiye’nin en iyi defansı ve hücumu bizde” yorumunu yaptı.

Takımdaşlık Ön Planda

“İlk önce takım adına konuşmak isterim. Bu başarı takım halinde gelen bir başarı. Takımdaşlık ön planda zaten. Bu durum sahada aramızdaki bağı da yansıtıyor. Bireysel olarak değerlendirirsek, bitiriciliğimle ön plana da çıkabiliyorum. Bu aralar kendimi çok iyi hissediyorum. Umarım ikinci devre de bu şekilde çok güzel bir şekilde devam edecek. Ama bu zaman sürecinde iyi çalışarak takımdaşlık olduğu sürece zirvede kalmak bizim için çok büyük bir mutluluk. En önemlisi burada benim birlikte hücumda oynadığım forvet arkadaşlarım. Emre, Erdoğan, Kone… Bu hücum gücü bunu zaten gösterdi. İlk devrede o yüzden kariyerimin en iyi sezonunu geçirdim. Gol atıp takıma yardımcı oluyorum. Bulunduğumuz durum ve takımdan dolayı bitirici gücümüzle, forvet oyuncularımızla en iyi uyum sağladığım arkadaşlarım burada”” açıklamalarında bulundu.

Sivasspor’un En Kritik Golü Gençlerbirliği Maçındaydı

33 yaşındaki futbolcu açıklamalarına ”Gençlerbirliği maçında 2. gol güzeldi. Çünkü o maç biz galibiyet serimize devam etmek istiyorduk, kaybetmek istemiyorduk. 1 puan 1 puandır, çok kritik bir gol attım uzatmalarda. Daha çok, maçın kaderini değiştiren gol olduğu için Gençlerbirliği maçındaki golüm en iyisiydi.” şeklinde devam etti.

Süper Lig’in İkinci Yarısında Sivasspor

Lig’te ikinci yarı yaklaşırken Sivasspor hakkındaki düşünceleri golcü forvet oyuncu ”Aslında şans faktörünün çok büyük olduğunu düşünmüyorum. Biz zirvede lider konumdaysak, bunun sebebi de başarıdır. Türkiye’nin en iyi defansı ve hücumu bizde. Bunlar yoğun çalıştığımız için. Başarıyı elde ettikten sonra ikinci devre bu konumda kalmanın zor olacağını biliyoruz. Elimizden geleni yapmaya çalışacağız, aynı azimle çalışmalara devam edeceğiz. İkinci devrede de üstüne koyarak devam etmeliyiz.” sözleriyle ifade etti.