Yasin Öztekin Sivasspor’a İmzayı Attı

Posted by

Süper Lig’de zirvenin sahibi olan ve oynadığı futbolla kalitesini ispatlayan Sivasspor eksikliklerini kapatmaya çalışıyor. Yiğidolar, Göztepe’den ayrılan Yasin Öztekin’i 1.5 yıllığına renklerine kattı.

Ligin ilk yarısında çıktığı 17 maçta 37 puan toplayan ve beklentileri karşılayan Sivasspor’da transfer harekatı dolu dizgin devam ediyor. Kadrosunu kaliteli oyuncularla güçlendirmeyi planlayan ve ligin ikinci yarısını da zirvede kapatmak isteyen Kırmızı-Beyazlılar bombayı patlattı.

Göztepe’de yeteri kadar forma şansı bulamayan ve sezon başında gözden düşen Yasin Öztekin İzmir ekibi ile yollarını ayırdı. Bunu fırsat bilen Sivasspor da yetenekli oyuncuyu kadroya katmasını bildi. Deneyimli oyuncuyla 1.5 yıllık sözleşme imzalandığı açıklanırken Yasin Öztekin’in Sivasspor’a gelmekten mutlu olduğu gözlerden kaçmadı.

Birkaç gün önce Yasin Öztekin’in menajeri ile bir araya gelen Sivasspor transfer komitesi oyuncuyla her konuda el sıkıştı. Evrakların hazırlanmasıyla birlikte prensip anlaşmasına varılan Yasin ile resmi sözleşmeye imza atıldı. Ayrıca Sivasspor’un resmi internet sitesi üzerinden sözleşmenin 1.5 yıllık olduğu belirtildi.

Sözleşme, Sivasspor Başkan Vekili Erdal Sarılar’ın ofisinde yapıldı. Futbolcu bundan böyle 1.5 yıl boyunca Anadolu ekibinin formasını terletecek.

Bilindiği üzere Yasin Öztekin sırasıyla Gençlerbirliği, Trabzonspor, Kayseri Erciyessspor, Galatasaray ve Göztepe formalarını giymişti. Ayrıca 2014-2015 sezonunda Galatasaray’ın şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan oyuncu sezonu 3 kupa ile kapatmıştı.

Sivasspor’da Transfer Harekatı Sürüyor

Kadroda eksik bölgeleri kapatmak ve boşlukları doldurmak için çaba harcayan Sivasspor’da son bomba Yasin Öztekin oldu. Kulübe yakın kaynaklardan gelen haberlere göre Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın istekleri doğrultusunda transfer çalışmaları devam ediyor.

Süper Lig’e iyi bir başlangıç yapan ve ilk yarıyı 37 puanla kapatan Sivasspor eksik bölgelerdeki boşluğu doldurarak ligin ikinci yarısında da zirvede yer almanın planlarını yapıyor.

Özellikle Rıza Çalımbay’ın bir stoper ve bir orta saha oyuncusu istediği ifade edilirken birkaç gün içerisinde transferin netlik kazanacağı ve oyuncuların Sivasspor ile sözleşme imzalayacakları gelen haberler arasında.

Bilindiği üzere Sivasspor oynadığı futbolla herkesi kendine hayran bırakmayı başarmıştı.