Sivasspor forması

Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş’ı Bekleyen Tehlike

Posted by

Sivasspor forması giyen ve performansıyla alkış toplayan Mert Hakan ve Emre Kılınç transfer döneminin en önemli isimleri arasında yer alıyor. Birçok büyük takımın peşinde olduğu iki oyuncunun Galatasaray ile anlaştığı iddia ediliyor. İddialara göre iki oyuncu henüz sezon bitmeden Galatasaray ile ön protokol imzaladı. Bu durumun etik olmadığı ve kurallara aykırı olduğunu düşünen Fenerbahçe ve Beşiktaş, TFF’ye başvuru da bulundu.

Yakın zamanda futbol gündemini işgal edeceği düşünülen iddiaya göre bu sezonun flaş isimlerinden olan ve Sivasspor forması giyen Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş, Galatasaray ile anlaşmaya vardı. İki oyuncunun Galatasaray ile protokol yaptığı iddialarından sonra Futbol Federasyonuna başvuruda bulunan takımlar, kurallara aykırı bir durum olduğunu belirtti.

Oyuncular 1 Yıl Ceza Alabilir

TFF tarafından belirlenen disiplin talimatında transfer yolsuzluğu durumlarında 1 yıla kadar futboldan men cezası bulunuyor. Fenerbahçe ve Beşiktaş, yaptıkları başvuru ile iki oyuncunun ve Galatasaray’ın kurallara aykırı olarak davrandığını ve ilgili cezaların verilmesi gerektiğini belirttiler.

İddiaların gerçeği yansıtması durumunda olayı inceleyecek olan TFF’nin ne tür bir karar vereceği merakla bekleniyor. İki oyuncunun da 1 yıl men cezası alması ve menajerlerinin de çeşitli cezalarla karşı karşıya kalma riski bulunuyor.