Sivasspor

Çalımbay; Fatih Hocanın Durumu İyi

Posted by

Ülkemizde yeni tip koronavirüs salgının baş göstermesi sonrasında pek çok ünlü spor adamında da koronavirüs tespit edilmişti. Fatih Terim’de de koronavirüs tespit edilmişti. Bu haber tüm spor kamuoyunu üzdüğü gibi Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay’ı da üzmüştü. Fatih Terim’in yardımcısı olan Levent Şahin ile konuştuğunu ifade eden Çalımbay; Terim’in sağlık durumunun iyi olduğunu ifade etti.

Fatih Terim’in en son sağlık durumuna dair bilgi paylaşan Çalımbay; şuan için Terim ile görüşemediğini ancak onun yardımcısıyla telefonda görüştüğünü ifade etti. Yardımcısının Terim’in durumunun iyi olduğunun aktardığını belirten Çalımbay; Terim’in öksürüğünün de geçtiğini ifade etti.

Çalımbay Önlemler Hakkında Bilgi Verdi

Koronavirüs tehdidi nedeniyle takımında alınan önlemleri de açıklayan Sivasspor teknik direktörü olan Rıza Çalımbay tesislerin kapalı olduğunu ve dezenfekte edildiğini de ifade eti. Futbolcuların iki hafta süreyle evlerinden çıkmayacaklarını ifade eden başarılı teknik adam; futbolcuların antrenmanlarına evlerinden devam edeceklerini de açıkladı.

Futbolculardan iki kişi bile koşmamalarını istediklerini ifade eden Çalımbay; futbolcularının telekonferans yoluyla hep birlikte antrenman yaptıklarını da açıkladı. Liglerin hatta kupa maçlarının da Antalya’da oynanmasını öneren Çalımbay böylece ligleri de tamamlamış oluruz, şeklinde bir açıklamada bulundu.