Ozan Tufan Türkiye’ye Dönmek İstiyor

Posted by

Türkiye’nin en popüler isimlerinden birisi olan Acun Ilıcalı, televizyon dünyasındaki başarılarının yanı sıra bir futbol tutkunu! Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Ilıcalı, geçtiğimiz yıl Championship kulüplerinden Hull City’i satın almıştı.

Hull City, bir anda Türkiye’de de popüler bir kulüp haline geldi. Söz konusu popülerlikten yararlanmak isteyen Acun Ilıcalı, takımın başına bir dönemin ünlü futbolcusu olan ve Türkiye’de de tanınan Şota Arveladze’yi getirdi. Bunun yanı sıra, Ozan Tufan, Dimitrios Pelkas, Doğukan Sinik gibi oyuncuları da kadrosuna kattı. Ancak, Hull City, bu sezon başarılı olamadı. Taraftarlar, yapılan transferlerden memnun kalmadılar. Sezonu küme düşme hattının bir üst basamağında tamamlayan Hull City’de beklentileri karşılayamayan isimlerden birisi de Ozan Tufan oldu.

28 Yaşındaki Oyuncu Acun Ilıcalı’dan Ayrılmak İçin İzin İstedi

Ozan Tufan bu sezona güzel bir başlangıç yapmış olsa da devamını getiremedi. Kendisi, bir ara Premier Lig’de de forma giymişti. Ancak, buradaki maç temposuna ayak uyduramamıştı. Kısa süre içerisinde Fenerbahçe’ye geri dönmüştü. Hatta, Premier Lig macerası yalnızca yarım sezon sürmüştü. 2022 – 2023 sezonu öncesinde Hull City’e transfer olan Ozan Tufan’ın İngiltere’de bu defa kalıcı olacağı düşünülüyordu. Fakat, değişen bir şey olmadı.

Ozan Tufan, Hull City’nin sahibi olan Acun Ilıcalı’dan ayrılmak için izin isteyecek. Ancak, Acun Ilıcalı’nın böylesine değerli bir oyuncuyu bedavaya bırakmaya niyeti yok! Ozan Tufan’ın Hull City’den ayrılması için kulübe beş milyon Euro bonservis kazandırması gerekecek. Acun Ilıcalı’nın beş milyon Euro’dan daha düşük bir tutar teklif edildiği takdirde oyuncuyu satmaya niyeti yok!

Ozan Tufan’ın İngiltere’den ayrılma konusunda kararlı olduğu biliniyor. Türkiye dışında bir yerde yapamayan deneyimli oyuncu göz önünde olmak istiyor. Milli takımdaki yerini kaybeden ve çok uzun süreden bu yana milli takıma dahi çağrılmayan 28 yaşındaki oyuncu, Türkiye’ye dönerek kendisini futbolseverlere hatırlatmak istiyor.

Beşiktaş’ın Oyuncuyu Transfer Etmeye Niyeti Yok!

Ozan Tufan’ın ismi çok uzun süreden bu yana Beşiktaş ile anılıyordu. Beşiktaş’ın başında Ozan Tufan’ın eski hocası olan Şenol Güneş’in bulunması, oyuncunun bu kulübe transfer olacağına dair iddiaları güçlendiriyordu. Fakat, Beşiktaş’ın Ozan Tufan’ı transfer etmeye niyeti yok! Oyuncuyu transfer etmek adına Hull City ile herhangi bir irtibat kurulmadı. Hatta, Beşiktaş camiasının Ozan Tufan’a pek olumlu bakmadığını söyleyebiliriz. Çünkü, deneyimli oyuncu, gençlik dönemlerinde Beşiktaş hakkında olumsuz tweetler atmıştı. Ozan Tufan’ın Beşiktaş’a transfer olması, taraftarları kızdırabilir.

Biraz da oyuncunun bu sezon nasıl bir performans ortaya koyduğundan bahsedelim! Ozan Tufan, bu sezon Championship’te 42 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 2 bin 428 dakika kaldı. Güzel performansını sekiz gol ile süsledi. Bunun yanı sıra, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlar ile beraber toplam 44 maçta görev yaptı.