ADANA DEMİRSPOR SÜPER LİG’DE SEZONU NASIL GEÇİRDİ?

Posted by

Mavi şimşekler Adana Demirspor süper lig de sezonu istedikleri düşündükleri en iyi yerde tamamladıkları kesin.

Bu sezon süper ligin sürpriz ekiplerinden olan Mavi şimşekler Adana Demirspor süper lig de çıktıları 36 karşılaşma sonun da 20 galibiyet 9 beraberlik 7 mağlubiyet ile sezonu topladıkları 69 puan ile 4. Sırada tamamladılar.

Avrupa kupalarına katılmak isteyen Mavi şimşekler Adana Demirspor tarihinde ilk kez bunu bu sezon başardılar.

Süper lig de sezonu 4. Sırada bitirdikleri için Avrupa Kupalarına katılma hakkını kaybeden Mavi şimşekler Adana Demirspor Türkiye Kupası finalinin sonucuna göre yoluna devam ettiler. Fenerbahçe ‘ nin Türkiye Kupası finalinde Başakşehir ‘i 2 – 0 mağlup etmesi ile Mavi şimşekler Adana Demirspor bu sezon Avrupa kupalarında yer ala bilecekler.

Sezon genelinde çok iyi bir oyun ortaya koyan Adana Demirspor İtalyan teknik adamları Vincenzo Montella ile iyi bir uyum için de olarak sezonu istedikleri yer de hedeflerini gerçekleştirerek tamamladılar.

Bu sezon süper lig de Adana Demirspor rakip filelere 76 gol kaydederken 45 golü de kalesinde gördü.

Başkanları Murat Sancak da görevini çok iyi yerine getirirken önemli yıldız isimlere de imza attırarak süper lig de ki 2. Sezonları sonun da çok büyük bir ivme ile istedikleri başarıları elde etmeye devam ediyorlar.

SÜPER LİG’DE SADECE BÜYÜKLERE KAYBETTİLER

Bu sezon süper ligin sürpriz ekiplerinden olan Mavi şimşekler Adana Demirspor süper lig de çıktıları 36 karşılaşma ‘da 7 mağlubiyetini sadece büyük takımlardan aldılar.

Mavi şimşekler Adana Demirspor bu sezon süper lig de Başakşehir, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor ‘ dan başak bir takıma mağlup olmadılar.

Süper ligin köklü takımlarına karşı direnmesine rağmen iyi de bir oyun ortaya çıkaran Mavi şimşekler Adana Demirspor büyük takımlar dışında bileğini büke bilen çıkmadı.

KENDİ SAHASINDA UZUN SÜRE YENİLMEDİLER

Mavi şimşekler Adana Demirspor bu sezon süper lig de uzun süre kendi sahalarında yenilmeyen takımlardan birisi oldular.

Kendi sahasında bu sezon ligin 35. Haftasına kadar kendi sahasında mağlup olmadılar. 35. Haftada Beşiktaş ‘ a 4 – 1 mağlup olan Mavi şimşekler Adana Demirspor kendi sahasında sezonun son iki maçını da mağlubiyet ile tamamladılar. Beşiktaş sonrasında iç sahada Başakşehir’ e de 3 – 2 mağlup olan Mavi şimşekler Adana Demirspor ‘un başka bileğini büken iç sahada çıkmadı.

VİNCENZO MONTELLA İLE YOLLAR AYRILDI

Adana Demirspor ‘ da tecrübeli İtalyan teknik adam Vincenzo Montella sezon sonun da biten sözleşmesi ile görevinden ayrıldı.

Vincenzo Montella ayrılığı sonrasında yeni teknik direktör arayışlarına giden Mavi şimşekler de yabancı teknik adam arayışları da devam ediyor.

Avrupa da mücadele edecekleri için yabancı bir teknik adam arayan Mavi Şimşekler transferde de bu sezon ona göre yol izleyecekler.