Sivasspor Beşiktaş’ın Yıldızlarına Talip

Posted by

Bu sezon Süper Lig’de hayal kırıklığı yaşamasına rağmen tarihinde ilk kez Türkiye Kupası’nı kaldırmış olmanın mutluluğunu yaşayan Sivasspor, gelecek sezonun kadro çalışmalarını hızlandırdı. Kırmızı Beyazlı ekip gelecek sezon hem yerli hem de yabancı oyuncuları konusunda daha alternatifli bir kadro kurmayı planlıyor. Bununla birlikte basında yer alan haberlere bakıldığında Sivas temsilcisinin Beşiktaş’tan ayrılmaları oldukça kuvvetli ihtimal olan Güven Yalçın ve Salih Uçan’a kancayı taktığı görülüyor.

Akla Gelen O

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin altında kalmasına rağmen Türkiye Kupası’nı kaldırmayı başaran Sivasspor’da gelecek sezonun çalışmalarına aralık vermeden devam ediliyor.

Kırmızı Beyazlı takımın Türkiye Kupası’nı almış olmasıyla birlikte Avrupa kupalarına da bilet alması oyuncuların da dikkatini çekiyor ve bu bağlamda her gün bir başka oyuncu Sivasspor’a öneriliyor. Bununla birlikte takımın başarılı hocası Rıza Çalımbay’ın da bağlantılarını unutmamak gerekiyor.

Rıza Çalımbay denince Beşiktaş akla geliyor ve Çalımbay’ın Beşiktaş’a hem ilgisi hem de camiaya olan yakınlığı herkes tarafından net bir şekilde biliniyor. Bu bağlamda iki kulüp arasındaki ilişkiler gayet iyi ve transferler konusunda da bu durum görülebiliyor.

Basında yer alan haberlere göre yerli rotasyonunu da güçlendirmeyi hedefleyen Yiğido, gelecek sezona kadrosunda Salih Uçan ve Güven Yalçın ile başlamayı istiyor. Sözleşmesi bitmek üzere olan Güven Yalçın Kara Kartal ile yaptığı transfer görüşmelerinde bir türlü olumlu netice alamadı ve bu bağlamda ayrılığa daha çok yaklaştığı biliniyor.

Öte yandan Salih Uçan tarafında durum daha farklı. Alanyaspor’da sergilediği performansla birlikte büyük bir beklenti içerisinde Beşiktaş’a gelen orta saha oyuncusu çok kötü bir performans sergiledi ve 6 ay içerisinde gözden düştü.

Devre arasında Başakşehir’e kiralık olarak gönderilen Uçan orada da dilediğini bulamadı. Bu bağlamda kariyerinde temiz yeni bir sayfa açması gereken şart olan 28 yaşındaki oyuncu için Sivasspor bu açıdan iyi bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

Bir diğer deyişle Sivasspor öyle veya böyle Beşiktaş’tan ayrılması oldukça kuvvetli ihtimal gözüken iki yetenekli oyuncuyu bir paket içerisinde kadrosuna dahil etmeyi başarabilir.

Başarıyı İstikrar Getirdi

Sivasspor hem başkan hem de teknik direktör anlamında Süper Lig’in en istikrarlı kulübü olarak göze çarpıyor. Yiğidolar’ın Başkanı Mecnun Otyakmaz, 18 yıldır Sivasspor’un başında bulunuyor. Otyakmaz, Süper Lig’de görevine devam eden kulüp başkanlarının da en kıdemlisi konumunda. Halen görev yapan teknik adamlar arasında da Rıza Çalımbay ismi öne çıkıyor. Sivasspor’da aralıksız dördüncü sezonunu yaşayan tecrübeli teknik adam, bugüne kadar Sivasspor’un başında 136 maça çıktı. Yiğidolar, Çalımbay yönetiminde 62 galibiyet ve 40 beraberlik elde ederken 34 maçta ise sahadan yenik ayrıldı.

Bu bağlamda Sivas temsilcisine uzun bir süredir beklediği başarıyı sabretmek ve hedeften vazgeçmemek getirdi demek sanırız yanlış olmaz.