https://www.sivassporhaber.com/

Sivasspor’da Sakatlık Şoku

Posted by

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay takımdaki sakatlıklar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalara göre Rıza Çalımbay, Emre Kılınç ve Fernando’nun sakatlıklarının riskli olduğu ve Beşiktaş maçında oynamayabileceklerini söyledi.

Sivasspor, Süper Lig’in 18. haftasında Beşiktaş ile karşılaşacak. Antrenmanları öncesinde Teknik Direktör Rıza Çalımbay, ligdeki maçlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda takımda sakatlığı olan birçok oyuncunun yer aldığının altı çizildi.

Açıklamasına şu sözler ile başladı: “Bir kupa maçı oynadık. Gerçekten iyi bir maç oynadık, maçın başından sonuna kadar. Oyun disiplininden kopmadan oynadık. Çok güzel şeyler yaptılar. Güzel bir maç oldu. Lig maçı gibi, hatta lig maçından daha tempolu bir maç oldu. O yüzden çok memnunum ama bir sıkıntımız oldu. Bayağı bir eksik arkadaşımız var. O yüzden üzgünüz. İnşallah onlar da yetişecek maça. Tabii ki oynayacağımız maç kolay bir maç değil. Beşiktaş’la oynuyoruz. İstanbul’da oynamak çok zor. Elimizden geleni yapacağız. İyi bir şekilde ayrılmak istiyoruz, başka bir düşüncemiz yok. Tek düşüncemiz sakat arkadaşlarımızın olması. Onun dışında başka sıkıntımız yok. 3 ihtimalli bir maç olacak. İlk yarıda nasıl oynamışsak, nasıl bir istikrarlı bir grafik çizmişsek aynı şekilde gitmeye çalışacağız.”

”Belki 3 Tane Daha Oyuncu Alacağız”

Teknik Direktör Çalımbay sözlerine “1-2 transfer yapmaya çalışıyoruz. Şu anda sadece Yasin Öztekin kadromuza katıldı. 2 tane, belki 3 tane daha oyuncu alacağız ve transferi kapatacağız.” şeklinde devam etti.

”Oynamama Riski Var”

Takımdaki sakatlıklar ile ilgili Çalımbay “Mert Hakan Yandaş cezalı, Emre Kılınç’ın fıtığında bir sakatlık var, onunki bugün belli olacak. Onda biraz risk var. Fernando’da biraz risk var. Oynamama riski var ikisinde de. Aaron Appindangoye’nin bir sakatlığı var, belki oynayabilir. Marcelo da öyle. Bir darbe aldı ve sakatlandı. Oyundan o yüzden çıkarttık. Yetiştirmeye çalışıyoruz ama her türlü aksilik de olabilir” ifadelerini kullandı.

Sivasspor Antrenmanları Devam Ediyor

Sivasspor, antrenmanlarına Teknik Direktör Rıza Çalımbay ve yardımcıları önderliğinde Vali Lütfullah Bilgin Sivasspor Tesisleri’nde devam ediyor. Dünkü antrenman yaklaşık bir buçuk saat sürdü ve koşu ile başladı. Daha sonra ısınma çalışmaları ile devam eden antrenman 5’e 2 top kapma çalışması ile sona erdi.