Sivasspor Yola Devam Dedi

Posted by

Bu sezon Süper Lig’de istediklerini başaramasa da tarihinde ilk kez Türkiye Kupası kaldırarak taraftarlarının yüzünü güldüren Sivasspor’da bir belirsizlik daha ortadan kaldırılmış oldu. Basında yer alan haberlere göre yıllık sözleşme imzalayan ve her sezon sonunda kulüpten ayrılabileceğine dair dedikodular yansıyan Rıza Çalımbay ile Sivas temsilcisinin yöneticileri arasında net bir şekilde anlaşma sağlandı. Prensip anlaşmasını tamamlayan iki tarafın resmi anlaşmayı da yakın zamanda duyurması bekleniyor.

İstikrarlı Hayal Hakikattir

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin altında kalan bir performans sergilemesine rağmen bu durumun farkına varıp odağını Türkiye Kupası’na kaydıran Sivasspor, başarıya ulaştı ve riskli tercihinin ödülünü tarihinde ilk kez kupayı kaldırarak aldı.

Bir kez daha Avrupa’ya gidecek olmasıyla birlikte övgüleri toplayan Kırmızı Beyazlı ekip bir yandan transfer çalışmalarına devam ederken bir yandan da Teknik Direktör Rıza Çalımbay ile görüşmelere devam ediyordu.

Bilindiği üzere tecrübeli teknik adam kendi tarzı gereği anlaştığı kulüplerle 1 senelik sözleşme imzalıyor ve eğer iki taraftan biri memnuniyetsizlik duyarsa sezon sonunda sözleşmesini uzatmıyor. Bu sayede hem kulüpleri hem de kendini rahatlatma şansını yakalayan Çalımbay uzun bir süreden bu yana aynı politikayı uygulamaya devam ediyor.

Öte yandan bu durum ister istemez her sene teknik direktör koltuğunda bir dedikodu çıkmasına neden oluyor. Basına yansıyan son haberlerse artık bu dedikodulara gerek kalmadığı zira Sivasspor ile Rıza Çalımbay arasındaki nikahın 1 sene daha uzadığı yönünde.

Tecrübeli teknik adam net bir şekilde Sivas temsilcisiyle özdeşleşti ve tüm taraftarlar onun kulübe kattığı değere saygı duyuyorlar. 3 sezondur üst üste Avrupa kupalarının kapısını aralamayı başaran bir Anadolu kulübü olan Sivasspor, aynı coğrafyadan rakiplerinin bu gibi başarıları hayal dahi edemediğini biliyor.

Bu bağlamda Çalımbay’ın kattıklarına ve katabileceklerine yürekten inanan camianın bu sözleşme uzatma kararından memnuniyet duyacağı konusunda hiçbir şüphe yok.

Köprü Kırmızı Beyaz

Öte yandan Sivasspor Türkiye Kupası’nı kazanmanın mutluluğunu ve coşkusunu da yaşamaya devam ediyor. Tarihinde ilk kez bu mutluluğu yaşayan Kırmızı Beyazlı ekip sessiz sedasız bir şekilde Finale yükseldikten sonra Final aşamasında Kayserispor gibi zorlu bir rakibi devirmeyi başarmıştı.

Bu sezon bir hayli tartışılan konulardan biri olan köprü-bayrak meselesinde Sivasspor’un da yakın zamanda bayrağının asılması bekleniyor. Hatırlanacağı üzere Trabzonspor’un şampiyon olmasından sonra armasını taşıyan bayrak Boğaziçi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne asılmış, ancak bir Fenerbahçe taraftarı bu köprünün iplerini koparmaya yeltenmişti.

Bu gelişmeden sonra iyice alevlenen tartışmalarda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç sadece Trabzonspor özelinde değil İstanbul temsilcisi olmayan hiçbir takımın bayrağının İstanbul’a asılmaması gerektiğini iddia etmişti.

Ancak bu durum sadece bir tartışma olarak kaldı ve Trabzonspor’un bayrağı da asıldı. Öte yandan Sivasspor da Türkiye Kupası şampiyonu olarak bu güzel görüntüye hak kazanmış oldu