Sivasspor İlk Transferini Yaptı

Posted by

Bu sezon Türkiye Kupası’nda zafere ulaşarak tarihinde ilk kez bu gururu yaşayan Sivasspor, aynı zamanda üst üste 3’üncü kez Avrupa’Ya gidecek olmanın heyecanını hissediyor. Kırmızı Beyazlı takımda Teknik Direktör Rıza Çalımbay ile 1 senelik daha anlaşma sağlanırken, kadroyu güçlendirme çalışmalarında da ilk adım atıldı. Sivas temsilcisi bu sezon küme düşen Göztepe’den Murat Paluli ile 2 yıllık anlaşma sağlandığını açıkladı.

Dört Bir Koldan

Bu sezon tarihinde ilk kez Türkiye Kupası’nı kaldırarak büyük bir gurur yaşayan Sivasspor’da yüzler gülüyor. Kırmızı Beyazlı takım gelecek sezon üst üste 3’üncü kez Avrupa kupasında mücadele edecek ve bu bağlamda takdir edilmesi gerektiğini herkes gibi camia da biliyor.

Tüm bunlarla birlikte işlerin yolunda gitmesini sağlayan bir diğer etmen de anlaşmaların teker teker sağlanıyor olması. Camianın sevgilisi haline gelen ve bu büyük başarıda büyük bir payı olan Teknik Direktör Rıza Çalımbay ile anlaşmaya varıldı ve Çalımbay 1 sene daha Sivasspor’da kaldı.

Bugün Sivasspor denince akla gelen olumlu hemen hemen her şeyde bir şekilde etkisi bulunan tecrübeli teknik adam artık özdeşleştiği camiasındaki mutluluğunu takımda kalarak tescillemiş oldu. Bununla birlikte Sivas temsilcisinin yaptığı tek anlaşma Rıza Çalımbay ile de değildi.

Kırmızı Beyazlı takım sağ beki Ahmet Oğuz’u Konyaspor’a kaptırdıktan sonra bu bölgeye direkt olarak bir transfer yaptı. Bu sezon çok kötü bir performans sergileyerek küme düşen Göztepe’nin sağ beki Murat Paluli ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Yiğido, gelecek sezona dair sağ bek sorununu da çok kısa bir süre içerisinde çözmeyi bildi.

Geçmiş Dönemler

Başakşehir altyapısında yetişen ve kariyeri boyunca Hatayspor, Büyükşehir Belediye Erzurumspor gibi kulüplerde forma giyen Murat Paluli, 2019/2020 sezonunun devre arasında İzmir temsilcisine transfer olmuştu.

O tarihten bu yana Göztepe’nin Sarı Kırmızılı formasını terleten 27 yaşındaki sağ bek bu sezon sözleşmesinin bitmesiyle birlikte kulüpten ayrıldı. 74 maçlık Göztepe kariyerinde 1 gol ve 3 asist üretmeyi başaran Murat Paluli’yi tercih eden kulüpse Sivasspor oldu.

Bu bağlamda ilk resmi transferini de açıklamış olan Sivas temsilcisinde bilhassa hücum bölgesine yapılacak transferler merakla bekleniyor. Kırmızı Beyazlı takım bu sezon sakatlıklardan kaynaklı olarak çok fazla sıkıntı çekti ve Rıza Çalımbay’ın nereye gitse yanında götürdüğü oyuncusu Mustapha Yatabare olmasa işler çok daha kötüye gidebilirdi.

Bu bağlamda Kırmızı Beyazlı takıma net bir şekilde golcülük sezilerine güvenilebilecek bir ismin gerektiği kesin. Öte yandan takımdan ayrılacak isimlere göre başka bölgelere de eklemeler muhakkak yapılacaktır.

Tüm bunlarla birlikte Sivasspor’da havanın deyim yerindeyse güneşli ve iç ısıtan bir şekilde olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kırmızı Beyazlı takım tüm odağını Türkiye Kupası’na kaydırmış olmanın mutluluğunu çok güzel bir şekilde yaşıyor.