Sivasspor futbol

Sivasspor’da En İstikrarlı Futbolcu: Ziya Erdal

Posted by

DG Sivasspor futbol takımının başarılı defans oyuncusunun takımın en istikrarlı futbolcusu olduğu ifade ediliyor. Tam 10 yıldır takımda yer alan başarılı defans oyuncusunun; hemen her sezon takımın vazgeçilmezleri arasında yer aldığı da biliniyor. Bu doğrultuda kırmızı beyazlı takıma geldikten sonra takımın neredeyse demirbaşı olan Ziya Erdal; çok sayıda maçta da adından sıklıkla söz ettiriyor.

10 yıldır Sivasspor’un formasını giyen yetenekli savunmacının; Yamanspor’un altyapısından yetiştiği biliniyor. 2006 yılı itibariyle Yamanspor’dan transfer edilen Ziya Erdal; 2008 yılı itibariyle de Sivasspor’un A takımıyla mukavele imzaladığı biliniyor. Bu tarihten sonra Kıyşehirspor’a da kiralanan yetenekli defans oyuncusunun 2010 – 2011 sezonundan sonra Sivasspor’da kalıcı olduğu da biliniyor.

32 Yaşındaki Savunmacı Takımın Vazgeçilmezi

Sivasspor futbol takımının resmen demirbaşı olan Ziya Erdal’ın Rıza Çalımbay’ın da vazgeçemediği futbolcular arasında yer aldığı biliniyor. Tam 10 sezon boyunca Sivasspor formasını giyen Ziya Erdal; toplam 263 maça çıkmış bulunuyor.

Tecrübeli savunmacının Sivasspor’un forması altında 4 kez gol attığı bilinmekle birlikte başarılı oyuncunun 26 da asist yaptığı biliniyor. Tam 60 kez sarı kart gören yetenekli savunmacı; 5 defa da kırmızı kart gördü. Bu sezon itibariyle 20 maça görev alan başarılı futbolcunun bu sezon itibariyle yine vazgeçilmez futbolcular arasında yer aldığı biliniyor.