Sivasspor’da Hazırlıklar Sürüyor

Posted by

Sezonun geride kalan kısmında beklentilerin çok altında kalan ve orta sıralara yerleşebilen Sivasspor, bu kötü gidişatı değiştirmek ve vites arttırmak üzere çalışmalara devam ediyor. Max Gradel ve Fayçal Fajr’ın da geri dönmesiyle birlikte daha da güçlü bir takım haline gelecek olan Kırmızı Beyazlılarda Gaziantep FK maçına yönelik hazırlıklara devam edilirken, yönetim bazındaki gündem ise Uğur Çiftçi’ye olan ilgi ve takıma yapılacak transferler.

Yiğido Sivasspor Sahnede

Yiğido Sivasspor Sahnede

Geçtiğimiz sezon başarılı bir performans sergileyerek ilk 5’e giren Sivasspor, bu sezon beklentilerin çok altında kaldı ve orta sıralarda kendisine yer buldu. Eksikler, sakatlar ve sezonun erken açılması gibi problemler nedeniyle bir türlü ritmini tutturamayan Kırmızı Beyazlılar, kamp sürecini tamamladıktan sonra bu problemleri atlatabilmiş olmayı umuyor.

Bu sezon Süper Lig’in en iyi iç saha takımı olmayı başaran Gaziantep FK’nın sahasında zorlu bir maça çıkacak olan Sivasspor, Kırmızı Siyahlıları alt edebilmek adına hazırlıklarına devam ediyor.

Max Gradel ve Fayçal Fajr’dan Afrika Uluslar Kupası süresince mahrum kalan ve bu nedenle önemli bir güçten faydalanamayan Sivasspor’da iki oyuncunun da turnuva serüvenlerinin bitmesiyle birlikte takıma dönmeleri de Sivasspor’un gücüne güç katacak gibi görünüyor.

Bununla birlikte 1 transfer yapmayı planlayan ve arayışlarını sürdüren Sivasspor’da transferin yıldız isimlerinden birisi olan Uğur Çiftçi ile alakalı Mecnun Otyakmaz’ın da açıklama yapmış olmasına rağmen haberler bitmek tükenmek bilmiyor.

Sivasspor'da Uğur Çiftçi’nin Son Durumu

Sivasspor’da Uğur Çiftçi’nin Son Durumu

Sezon başından beri gösterdiği performansla birlikte büyük takımların gözdesi haline gelen ve bek konusunda özellikle problemler yaşayan Fenerbahçe ile Trabzonspor’un gündeminden hiç düşmeyen Uğur Çiftçi, yine transfer haberlerini süslüyor.

Her gün bir başka haberle gündeme gelen Sivasspor’un kaptanı ve sol bekiyle alakalı olarak en son Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz son noktayı koymuş ve Uğur’un takımda kalacağına dair son cümleyi söylemişti.

Bununla birlikte sol bek arayışlarını sürdüren ve Konan transferinde ilerleme kaydetse de bir yandan da Uğur Çiftçi ile alakalı çalışmalara devam eden Fenerbahçe’nin tekrar devrede olduğu iddia ediliyor.

Konuyla alakalı olarak Radyospor’a açıklamalarda bulunan Uğur Çiftçi’nin menajeri Uğur Avadan, oyuncunun son durumunun Fenerbahçe’nin Konan transferi ve Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ile birlikte belli olacağını açıkladı.

Uğur’un Milli Takıma seçilememiş olmasına çok şaşırdığını dile getiren Avadan, oyuncusunun Türkiye’nin en iyi yerli sol beki olduğunu savunurken, yabancı sol beklerden de bir eksiği olmadığını ifade etti.

Uğur Çiftçi ile alakalı her gün bir yeni haber çıkmasına rağmen hem Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’ın hem Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz’ın oyuncuyu başka bir takıma göndermeye niyetli olmadığı biliniyor.

Buna rağmen özellikle Fenerbahçe’nin ısrarı 8 Şubat günü bitecek olan ikinci transfer dönemine kadar Uğur Çiftçi ile alakalı transfer haberlerinin medyayı süsleyeceğinin bir göstergesi.