Sivasspor

Çalımbay: Futbol Artık İkinci Planda Kaldı

Posted by

Son zamanda yaşanılanlara değinen Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay; futbolun artık ikinci planda kaldığını ifade etti. Şayet süper lig başlayacak olursa; futbolcularının lige hazır hale gelmeleri noktasında bir sorun yaşamayacaklarını belirten Çalımbay; ancak an itibariyle futbolun ikinci planda yer aldığını da sözlerine ekledi.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Sivasspor’un teknik direktörü; alınan tedbirlerden dolayı kendisinin de evinde kaldığını ifade etti. Koranavirüs salgının başlamasıyla birlikte kulüp olarak gerekli tedbirlerin alındığını açıklayan Çalımbay; bu kapsamda kulüp tesislerini de dezenfekte ettirdikten sonra kapattıklarını da belirtti.

Futbolcularla Sürekli İletişim Halindeyiz

Demir Grup Sivasspor takımı futbolcularıyla sürekli olarak iletişim halinde oldukların ı belirten Çalımbay; son zamanlarda yaşanılanları evinden değerlendirdi. Koronavirüs salgını sonrasında teknik ekip ve futbolcuların Cumhuriyet Üniversitesinden gelenler tarafından bilgilendirildiğini ifade eden Çalımbay; bu virüse karşı kulüp olarak tedbirler aldıklarını da sözlerine ekledi.

Mayıs başı itibariyle yapılacak olan toplantının çok önemli olduğunu sözlerine ekleyen tecrübeli teknik adam; bu toplantı sonrasında sürecin nasıl şekilleneceğinin de netlik kazanacağını sözlerine ekledi. Maçların Haziran ayı itibariyle başlamasını umduklarını ifade eden Çalımbay; şayet Haziran ayında başlayacak olursa; çalışmalarına da Mayıs ayında başlayabileceklerini sözlerine ekledi.