Rıza Çalımbay

Rıza Çalımbay: Maçlar Tek Şehirde Oynansın

Posted by

Süper Lig maçlarının oynatılmasından taraf olan Rıza Çalımbay, maçların tıpkı olimpiyatlar ve dünya kupasında olduğu gibi bir tek şehirde oynayabileceğini ifade etti. Toplamda 1 aylık sürede kalan maçların tamamlanabileceğini ifade eden Çalımbay; geçtiğimiz sezona dair de açıklamalarda bulundu.

Sivasspor takımının teknik direktörü olan Rıza Çalımbay; gündeme dair birçok farklı konuda açıklama yaptı. Bu sezon itibariyle en kötü oyunlarını Antalyaspor ile oynadıklarını ifade etti. Özel uçakla bu karşılaşma için geldiklerini ifade eden Çalımbay, şayet maçlar iptal edilmeseydi, tüm takımların dağılma riskiyle karşı karşıya kalabileceklerini de sözlerine ekledi.

1 Ayda Tüm Maçlar Tamamlanabilir

Süper Lige ara verildikten sonra maçların bir şehirde dünya kupasında olduğu gibi oynanabileceğini ifade eden deneyimli teknik adam; maçlar temmuz ayında oynanmaya başlasa dahi temmuz ayında tamamlanabilir, ifadesini kullandı. Daha önceden maçların Antalya’da oynanabileceğini ifade ettiğini belirten Çalımbay; mini bir dünya kupası tadında bu maçların yapılabileceğini de sözlerine ekledi.

Yaşanılan salgın durumunun oyuncuların psikolojisini de etkilediğini vurgulayan Rıza Çalımbay; futbolcuların tedirgin olduklarını da sözlerin ekledi. Bu aşamadan sonra önemli olanın futbolcuları motive etmek olduğunu ifade eden tecrübeli teknik adam; sürecin uzaması halinde bıkkınlık durumunun da artacağını sözlerine ekledi.