Sivasspor Asbaşkanı Taşseten: Hem Biz Hem Rakibimiz Maçın Ertelenmesini İstemiyoruz

Posted by

Sivasspor Asbaşkanı Taşseten, kar yağışı sebebi ile Türkiye Kupası Çeyrek Final Antalya rövanş maçının ertelenmesini istemediklerini ”Hem rakibimiz, hem biz, hem de federasyon maçın oynanmasından yana.” sözleri ile belirtti.

Demir Grup Sivasspor, Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final maçları kapsamında Fraport TAV Antalyaspor ile karşı karşıya gelecek. Maçın, kar yağışı sebebi ile ertelenmesi gündeme gelse de Sivasspor Asbaşkanı Taşseten hem kendilerinin hem de rakiplerinin maçın ertelenmesini istemediklerini dile getirdi.

Önemli Olan Kazasız Belasız Maçın Tamamlanması

Sivasspor Asbaşkanı Taşseten federasyon temsilcileri ile yaptığı toplantıda “Yaptığımız toplantı sonucunda, bizler de oynanmasını istiyoruz. Bu maç nasıl olsa oynanacak. Sıkışık maç programı kalmaması açısından da oynanması yönünde biz de istiyoruz, Antalyaspor da istiyor. Yoğun bir yolculuk yaptılar, sıkıntılı geldiler. Sivas’a inemeyip, Kayseri’ye gittiler. Onlar da oynanması yönünde görüş bildirdi. Futbol Federasyonu ve hakemlerimiz de biz de oynanmasını istiyoruz. Yalnız oynanması için karın durması gerekiyor. Sahaya makine sokamadığımız için mecbur sıyırma yöntemi ile arkadaşlarımız kısa bir süre içerisinde temizleyecekler. Karın durmasını bekliyoruz. Önemli olan kazasız belasız maçın tamamlanması. Oynanması için elimizden geleni yapacağız.” değerlendirmelerinde bulundu.

Muhtemelen Kar Duracaktır

Maçın ertelenmesini istemediklerini vurgulayan Taşseten açıklamalarında “Ligi başlıyor. Yarın ilk maç var. Sanmıyorum erteleme olacağını. Muhtemelen kar duracaktır. Saat 16.00 gibi karın durmanı bekliyoruz. Federasyon maç saatini 19.15 olarak belirlemişti.” ifadelerine yer verdi.

Teknik Direktör Çalımbay Açıklama Yaptı

Kar yağışının durumuna göre ertelenmesi gündeme gelen maç ile ilgili kırmızı beyazlı kulübün teknik direktörü Rıza Çalımbay da açıklamalarda bulundu. Teknik adam Çalımbay konu ile ilgili “Biz çarşamba veya Salı günü oynanmasını istemiştik. İklim şartları ortada. Artık konuşmak anlamsız olacak. Her şart altında artık bir an önce oynayıp maçı tamamlamak ve yarı finale adımızı yazdırmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.