Sivasspor Üstünlüğünü Koruyamadı

Posted by

Milli Takım arasından önce oynadığı son 2 maçı kazanan Sivasspor bu sayede kümede kalma adına ciddi bir avantaj yakalamıştı. İyi serisini Milli Takım arasından dönüşte oynadığı Giresunspor müsabakasında da sürdürmek isteyen Kırmızı Beyazlı takım, bu amacına ulaşmak adına ciddi bir mesafe kat etse de ev sahibi Giresunspor’un üst üste gelen gollerine engel olamadı ve sahadan 2-2 beraberlikle ayrılmaya razı oldu.

Yitip Giden Puanlar

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin altında kalan bir performans sergileyen Sivasspor, son 2 haftada aldığı galibiyetler sayesinde kümede kalma yolunda ciddi bir mesafe kat etmiş ve üst sıralara doğru bakış atmaya başlamıştı.

Milli Takım arasında çalışmalarını yaptıktan sonra 31’inci haftada konuk olduğu Giresunspor karşısında da serisini devam ettirmeyi hedefleyen Sivas temsilcisi adına 2 Nisan tarihinde oynanan maçın ilk yarısında her şey oldukça iyi gitti.

39’uncu dakikada Kayode 44’üncü dakikada da Max Gradel’in golleriyle 2 farklı üstünlüğü sağlayan Sivasspor, soyunma odasına oldukça moralli gitti. Bununla birlikte özellikle Gradel’in ilk yarının son dakikalarında gelen golü Giresunspor’un da planlarını bozacak cinstendi.

Ancak belki odaklanma eksikliği belki de bulunan fırsatların değerlendirilememesi Giresunspor tarafını cesaretlendirdi ve Yeşil Beyazlı takım 10 dakikada bulduğu 2 golle maçta eşitliği sağladı. Bu goller nedeniyle kelimenin tam anlamıyla ne olduğunu şaşıran Sivasspor adına maçta başka gol olmayınca iki takım da 1’er puana razı olmak durumunda kaldılar.

Bu bağlamda Giresunspor’un kârlı çıktığını ve Sivasspor’un da sahada 2 puan bırakmanın üzüntüsünü yaşadığını dile getirmek yanlış olmaz. Sivas temsilcisi bu 1 puanla birlikte puanını 41’e yükseltti ve küme düşme hattıyla arasındaki puan farkını 12’ye çıkarmış oldu.

Haftaya Başakşehir’i kendi sahasında konuk edecek olan Rıza Çalımbay’ın takımı adına en büyük teselli yenilmezlik serisine bir maçın daha eklenmesi olacak.

Son Nokta

Sivasspor adına Giresunspor karşısında alınan beraberlik her ne kadar canları sıkmış olsa da takımın kümede kalma konusunda dahi sıkıntılı bir durumdayken işi bu noktaya getirebilmiş olması da oldukça değerli sayılmalı.

Kırmızı Beyazlı takım son 3 maçında topladığı 7 puanla birlikte ateş hattıyla arasına ciddi bir mesafe koydu ve takımda özellikle Kayode’nin gollerini sıralamaya başlaması önemli bir kazanımı da beraberinde getirmiş oldu.

Bu bağlamda Rıza Çalımbay ve kurmaylarını takdir etmek gerekir. Beklentilerin altında bu kadar kaldıktan sonra bir takımı işleri düzeltebileceğine ikna etmek kolay değil ve tecrübeli teknik adam bunu başardı.

Sivasspor bundan birkaç hafta öncesinde Ziraat Türkiye Kupası’nda ilerlemek adına Süper Lig’i riske eden bir takım olarak nitelendirilirken şimdi de beklentilerin altında kalsa da iki kulvarda da kabul edilebilir işler yapmış bir takım olarak görülecek. Tüm bunların 3 hafta içerisinde sağlanmış olması da Sivasspor’un son noktayı koyabilme yeteneğine bağlı.