Rıza Çalımbay

Rıza Çalımbay Maçlar Geç Başlatılsın

Posted by

Sivasspor teknik direktörü olan Rıza Çalımbay, liglerin Haziran ayında başlatılmasının erken bir karar olduğunu ifade ederek, maçlarında daha geç bir tarihte başlatılmasının doğru olacağını ifade etti. Federasyonunun almış olduğu karar dair açıklamalarda bulunan deneyimli teknik direktör, liglerin Haziran ayında başlatılmasını hatalı bulduğunu söyledi.

12 Haziran itibariyle maçların başlatılmasına tepki gösteren başarılı teknik adam, bu tarihin yanlış bir tarih olduğunun da altını çiziyor. Özellikle futbolcuların hazırlanması bakımından tarihin yanlış olduğunu belirten Çalımbay, kararın gözden geçirilmesini istiyor.

Rıza Çalımbay 12 Haziran Erken!

Liglerin 12 Haziran tarihinde başlatılıyor olmasının erken olduğunu ifade eden Rıza Çalımbay, bazı futbolcuların henüz yurtdışında olduklarını da belirtti. Şuan itibariyle farklı şehirlerde bulunan futbolculardan da söz eden Çalımbay, belirlenen tarihi de tepki gösterdi.

Futbolcuların lige verilen ara dönemden sonra hazırlık yapmalarının şart olduğunu ifade eden deneyimli çalıştırıcı, kararın tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti. Bu kapsamda kendilerinin olabildiğinde dikkatli davranacaklarını ifade eden Çalımbay, futbolcuların da özenli davranmalarının önemli olduğunu sözlerine ekledi.