Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay

Rıza Çalımbay’dan İlginç Talep!

Posted by

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, liglerin açılmasına dair önemli bir açıklamada bulundu. Yapmış olduğu açıklamada liglerin ertelenmesi çağrısında bulanan deneyimli teknik adam, riskin bulunmadığı bir ortam futbol oynamak istediklerini ifade etti. Eğer pandemi riski varsa futbolun kesinlikle oynanması gerektiğini ifade eden Çalımbay, yetkililere de çağrıda bulundu.

Salgın riski yoksa futbol oynayalım diyen Sivasspor takımının teknik direktörü, korona virüs tehdidi bitmeden liglerin oynatılmasından yana olmadığını da sözlerine ekledi. Anadolu Ajansına konuşan deneyimli teknik adam, Korona virüs sonrası liglerin açılacak olmasına dair görüşlerini söyledi.

Bu Ortamdan Endişe Duyuyoruz!

Korona virüs pandemi ortamından endişe duyduklarını sözlerin ekleyen Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, zamanlamanın iyi bir zamanlama olmadığını da ifade etti. 2 aya yakın bir süredir dinlendiklerini ifade eden Çalımbay, liglerin başlama tarihinin de hatalım olduğu söyledi. Risk ortamının bulunmadığı bir ortamda futbol oynamayı istediklerini ifade eden teknik adam, kendilerinin en iddialı takımlar arasında olduğunu da sözlerine ekledi.

Türkiye Futbol Federasyonundan anlayış beklediklerini ifade eden Rıza Çalımbay, risksiz bir ortamda futbol oynamayı istediklerini de sözlerine ekledi. Kendilerine gönderilen Korona virüs talimatlarına da değinen deneyimli teknik adam bu kuralların da oldukça katı olduğunu ifade etti.

Güncel Yazılar